Українська правда
Перспективи для інвестицій всередині країни

Політика МВФ щодо України досить негнучка - експерт

2 червня 2013, 10:05

Політика МВФ щодо України досить негнучка і навряд чи зміниться в найближчому майбутньому.

Таку думку висловив екс-заступник голови НБУ та Мінфіну, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко, передає ZN.UA.

"До влади у Світовому банку приходять китайці. У них інша ідеологія та інші підходи. У МВФ ж головні місця займають американці і французи з американським духом, тому я не вірю, що можна очікувати перегляду позицій фонду", - зазначив експерт.

Директор аналітичної групи Da Vinci AG Анатолій Баронін звернув увагу, що МВФ, співпрацюючи з різними країнами, націлений не стільки на стимулювання розвитку економіки, скільки на створення умов для забезпечення безпеки їх зовнішніх кредиторів від невиконання зобов'язань.

"Зараз умови МВФ до України гірші, ніж вони були ще півроку тому. Політика бюджетної економіки в Європі себе не виправдала, а нас змушують йти цим шляхом", - сказав експерт.

У свою чергу виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко зазначив, що міжнародні ринки капіталу сприятливі для України через політику кількісного пом'якшення ключових емісійних центрів світу.

"Поточні котирування кредитно-дефолтних свопів на рівні 575 базисних пунктів - це взагалі дуже непогано. Підписання угоди з МВФ дозволить Мінфіну позичати ресурси на ще більш вигідних умовах", - заявив фахівець.

Голова ж представництва Morgan Stanley в Україні Ігор Мітюков зазначив, що офіційному Києву вдасться домовитися або з МВФ, або з Росією (щодо зниження вартості газу), у такому разі Україна уникне зниження своїх міжнародних інвестиційних рейтингів.

"Якщо відбудуться ці дві події, то в нас є всі можливості очікувати підвищення українського рейтингу", - підкреслив фінансист.

Нагадаємо, за даними директора гендепартаменту грошово-кредитної політики НБУ Олени Щербакової, Україна наприкінці квітня 2013 року виплатила 2,13 млрд доларів за кредитом Міжнародного валютного фонду.

гроші МВФ Мінфін