Закордонні фонди чекають ревальвації гривні
Більшість облігацій внутрішньої держпозики викуповують нерезиденти, які розраховують заробити не так на низьких ставках, як на очікуваній ними ревальвації гривні.
Про це говорять українські банкіри, пише газета "Комерсант-Україна".
Інтерес іноземців до українських держпаперів банкіри пояснюють очікуваннями економічного зростання країни і ревальвації гривні внаслідок збільшення притоку валюти.
У ході ринкового аукціону з продажу ОВДП Мінфін здешевив вартість своїх запозичень і розмістив їх на 1,04 млрд. грн., нагадує видання.
Банкіри розповіли, що найактивнішими покупцями були закордонні фонди, а українські банки вважають нерентабельними 11%.
"Нам невигідно вкладатися за такою ціною", - пояснив директор казначейства банку "Київ" Фелікс Інденбаум.
Повідомляється, що на попередньому аукціоні ринковому прибутковість облігацій становила 16-17%, а тиждень тому ставки досягали 20%.
"В аукціоні 16 березня 2010 року половина залучених грошей була від нерезидентів. Тепер заявок було менше, але частка нерезидентів збільшилася", - відзначив заступник голови правління Укргазбанку Станіслав Шлапак.
Завдяки активності іноземців з 1 до 22 березня 2010 року Нацбанк викупив на міжбанку понад мільярд доларів.
"Нерезиденти розраховують на ревальвацію, на якій зароблять більше, ніж на відсоткових ставках, а для українських банків, у яких основним ресурсом є гривня, основну роль грає процентна ставка ОВДП" , - пояснив директор казначейства Райффайзен Банку Аваль Володимир Кравченко.