Українська правда

Мінагрополітики вказало на проблеми з арифметикою в НАБУ у "макаронній" справі

Лія Ільченко — 25 серпня 2023, 11:46

Міністерство аграрної політики заперечує збитки або отримання неправомірної вигоди у справі, яка інкримінується заступнику міністра Тарасу Висоцькому.

Відповідна заява оприлюднена на сайті Мінагрополітики у п'ятницю, 25 серпня.

Суть підозри зводиться до того, що Тарас Висоцький здійснив погодження у період березня-квітня 2022 року для обласних військових адміністрацій рахунків на оплату макаронних виробів. При цьому, слідство вважає, що вартість макаронних виробів завищена і внаслідок такого завищення завдано збитки на суму 63 млн грн.

Обґрунтовуючи підозру, слідство зазначає, що вартість макаронних виробів станом на березень-травень 2022 року варіювалась від 33,65 грн до 36,89 грн. 

"Разом з тим, слідство не враховує, що Державна служба статистики України за період березня-травня 2022 року надає ціни по макаронах з твердих сортів пшениці за 500 г, а здійснювалась закупівля 1 кг", - звертають увагу в Мінагрополітики.

А тому ціна становила понад 72 грн за кг, що виключає збитки.

"Очевидно, що зазначена важлива арифметична помилка має бути слідством врахована та виправлена", - наголошують в Мінагрополітики.

Також, вважають в міністерстві, мають бути враховані умови роботи Мінагрополітики під час воєнного стану (евакуація, розпорошеність працівників, відсутність звичайних каналів зв’язку та комунікацій, наднормова кількість завдань і надобмеженість часу на їх виконання).

"Потрібно пригадати ситуацію, в якій всі ми знаходилися в березні 2022 року і наскільки важливими були швидкість прийняття рішень, оперативність доставки продуктів харчування", - йдеться в заяві.

Крім того, у заяві звертається увага, що нормативні акти та інші документи, відповідно до яких діяли в міністерстві, не розроблялися Тарасом Висоцьким або в Мінагрополітики. А всі підприємства на закупівлю подавались відповідними ОВА.

Мінагрополітики також не є стороною договору на закупку макаронів, а відповідно не є розпорядником коштів на закупівлю товарів. Відтак погодження рахунків на оплату, яке інкримінується, фактично було технічною процедурою. При цьому, з’ясовувались реальні ціни у великих виробників, реальні строки щодо товарів відносно яких подавались рахунки, наявність та можливість транспортування тощо.

"Прямого порушення жодної норми щодо виду товару, його сорту, його нестачі поставленого, або виробника (іноземний або вітчизняний) слідством не встановлено. Слідством не враховується – неготовність окремих продавців, які нібито готові були продавати за нижчими цінами, здійснити доставку товарів у встановлені 2 дні", - наголошують в міністерстві

Нагадуємо:

24 серпня 2023 року Тарасу Висоцькому було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, а саме - в умисному, з метою одержання неправомірної вигоди, використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявляють, що викрили зловживання на закупівлі продуктів для забезпечення потреб держави у період воєнного стану на 62,5 мільйона гривень. До схем начебто причетні ексзаступник міністра економіки та перший заступник міністра аграрної політики.

НАБУ Мінагрополітики