Українська правда

Закон про посилення захисту боржників від колекторів передали на підпис Зеленському

25 березня 2021, 13:55
 

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон про посилення захисту боржників від колекторських компаній - закон направили на підпис президенту.

Про це повідомляється на сайті Ради.

Закон, зокрема, передбачає:

  • заборону колекторам вдаватися до протиправних дій: погрожувати, шантажувати боржників, а також вводити їх в оману про розмір боргу, здійснювати дії, що зазіхають на особисту гідність, права, свободи, власність боржника, його близьких осіб;
  • необхідність кредитодавців укладати договори про колекторські послуги лише з юрособами, включеними до відповідного реєстру НБУ, посилить юридичний захист боржників та відповідальність колекторів за порушення Закону.

Нагадаємо:

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №4241, що, зокрема, заборонить колекторським компаніям вдаватися до шантажу боржників.

Документом вноситься заборона погрожувати та шантажувати боржників. Забороняється вводити в оману про розмір боргу, наслідки невиконання договору, дзвонити вночі та приховувати номер. Натомість, усі дані про колекторську компанію та її представника має бути повідомлено.

Відповідно до пояснювальної записки, законопроєктом, зокрема, надається визначення таких термінів як "врегулювання простроченої заборгованості" та "колекторська компанія".

Так, колекторською діяльністю можна буде займатися лише після внесення до Реєстру колекторських компаній Нацбанку. Регулятор перевірятиме компаній та їхніх власників.

Про залучення колекторської компанії банки будуть зобов’язані повідомляти позичальників, а вся інформація про "третіх сторін" має бути на сайті та в місцях надання послуг.

Про порушення можна повідомити до фінустанови та Нацбанку. Два порушення до вимог етичної поведінки призводять до дострокового розриву договору.

Якщо колектор порушуватиме ці вимоги, то нестиме відповідальність: від штрафів у 50-100 тис. грн до виключення з Реєстру колекторських компаній.

Економічна правда

Зеленський кредити законодавство борг Рада