Київські депутати зробили крок до відновлення гарячого водопостачання
Київська міська рада прийняла рішення про прийняття КП "Київтеплоенерго" боргів компанії "Київенерго" за газ перед НАК "Нафтогаз України" за умови, якщо "Київенерго" передасть КП джерела для компенсації боргу.
Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
За відповідне рішення проголосувало 76 депутатів.
"Цей крок дасть можливість повернути гарячу воду киянам, а комунальним службам - виконати роботи, щоб не допустити зриву опалювального сезону. Сьогодні ми говоримо про відповідальність за борг, який має джерела для компенсації, а також про списання всіх штрафів", - пояснив мер столиці Віталій Кличко.
За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, КП "Київтеплоенерго" зможе погасити борг частково за рахунок субвенції від держави (зобов'язання держави перед "Київенерго" за різницю в тарифах), а основну суму - за рахунок передачі комунальному підприємству кредиторської заборгованості (боргів споживачів перед "Київенерго").
"Ми можемо вийти на фінальний етап врегулювання питання з НАК "Нафтогаз", отримавши компенсатор у вигляді дебіторської заборгованості, скорочення суми майже вдвічі та відсутності штрафних санкцій. Це найбільш оптимальний з усіх можливих варіантів", - зазначив Пантелєєв.
Згідно з проектом рішення, зобов'язання "Київенерго" перед "Нафтогазом", які виникли внаслідок його господарської діяльності, не підлягають прийняттю "Київтеплоенерго", якщо "Київенерго" не передасть джерела погашення заборгованостей.
Крім того, КП "Київтеплоенерго" не є правонаступником штрафів, нарахованих на борги "Київенерго".
Депутати Київради також вирішили попросити Верховну Раду звернутися до Конституційного суду, щоб той надав офіційне роз'яснення ст. 22 закону "Про теплопостачання" (умови зміни права власності та особливості правонаступництва зобов'язань у сфері теплопостачання).
Як повідомлялося, договір Києва з "Київенерго" щодо використання цілісного енергетичного комплексу столиці закінчився у 2017 році.
Тому Києві створили КП "Київтеплоенерго", яке стало надавачем послуг гарячої води і теплопостачання замість "Київенерго".
З 1 травня в його управління перейшли мережі і котельні, а з 1 серпня – ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, які забезпечують теплом і гарячою водою близько 70% Києва.
"Нафтогаз" відмовився підписувати договори на поставку газу з "Київтеплоенерго" через невирішене питання боргових зобов'язань "Київенерго" на суму майже 5 мільярдів гривень.
У прес-службі НАК "Нафтогаз України" пояснили, що відповідно до закону "Про теплопостачання", договір на поставку газу може бути укладений з правонаступником реорганізованої теплопостачальної та/або теплогенеруючої організації виключно за умови погодження порядку погашення заборгованості за попередній період.
У Київраді заявили, що питання постачання газу для Києва та вирішення проблеми заборгованості компанії "Київенерго" мають вирішуватися окремо.
29 серпня прем'єр Володимир Гройсман пообіцяв Кличку 729 мільйонів гривень, щоб розплатитися з боргами "Київенерго".
Рекомендуємо почитати: Чому у киян немає гарячої води
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"