Українські компанії можуть стягувати держмайно РФ в будь-якій точці світу — Аслунд
Рішення палати Третейського суду в Гаазі, яке зобов'язує Росію відшкодувати низці українських компаній збиток від втрати активів через анексії Криму, можна виконати завдяки Нью-Йоркській конвенції від 1958 року.
Про це на своїй сторінці в Twitter заявив старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд.
"Згідно з Нью-Йоркською конвенцією про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень від 1958 року, сторона-переможець має право стягувати державну власність фактично в будь-якій точці світу, і країни Заходу реально виконують її", - зазначив він.
According to the New York convention of 1958, the winning party has the right to collect state property pretty much anywhere in the world & western countries do apply it. The legal costs are high and it is slow, but it works.
— Anders Åslund (@anders_aslund) May 9, 2018
Економіст визнав, що це "витратний і повільний судовий процес, але він працює".
Нагадаємо, Третейський суд у Гаазі постановив, що Російська Федерація має відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму.
Як ідеться в ухвалі суду, Росія відповідальна за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.
Варто зазначити, що таке рішення стало першим в історії, за яким Росія змушена виплатити компенсацію внаслідок анексії.
Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.
Як стало відомо, частина компаній, яким за постановою Третейського суду в Гаазі РФ повинна відшкодувати збитки за анексію Криму, пов’язані з олігархом Ігорем Коломойським.
Економічна правда