США вводять "антивідмивні" норми для віртуальних грошей
США введуть антивідмивні норми щодо віртуальних грошей, що використовуються для розрахунків онлайн.
Про це пишуть "Ведомости".
Як повідомляється, захід пов'язаний із зростаючим занепокоєнням, що інтернет-гроші використовуються для фінансування незаконної діяльності.
Підрозділ з розслідування фінансових злочинів мінфіну США заявив, що всі федеральні стандарти попередження незаконних транзакцій в доларах будуть застосовуватися і до компаній, що здійснюють розрахунки у валютах, які існують лише у віртуальному просторі.
Це означає, що компанії, що емітують віртуальні валюти або здійснюють в них розрахунки, повинні будуть дотримуватися тих самих правил, що й фінансові організації, наприклад, Western Union, а саме вести відповідний облік та в обов'язковому порядку звітувати про угоди, сума яких перевищує 10 тис доларів. Більш того, всі компанії, які отримують реальні гроші в обмін на віртуальні, а також здійснюють операції за дорученням третіх осіб, стануть об'єктами додаткових перевірок.
"Популярність віртуальних грошей постійно зростає. Обсяги торгівлі через інтернет збільшуються, при цьому багато покупців побоюються використовувати для онлайн-розрахунків реальні гроші (банківські карти)", - йдеться в повідомленні.
Крім того, багато хто розглядає віртуальну валюту як альтернативу реальній в якості способу інвестування вільних коштів або здійснення спекулятивної торгівлі. Деяка частина розрахунків у віртуальних валютах, звичайно, доводиться і на незаконні операції.
"Віртуальні гроші - вже не просто розвага. Це реальний засіб розрахунків",- говорить Ніколас Крістін з Carnegie Mellon University.
Ввести нові види платежів в правове поле хочуть не тільки спецслужби.
У 2011 році асоціація американських банків звернулася до бюро фінансового захисту споживачів з проханням в повній мірі застосовувати відповідні закони до всіх учасників фінансового сектору - як до традиційних банкам, так і до організацій, які проводять небанківські платежі.