У Японії зафіксували рекордний дефіцит платіжного балансу
У Японії відзначено рекордний дефіцит платіжного балансу через зростаючий імпорт енергоносіїв на тлі нерівного процесу відновлення економіки країни.
За даними міністерства фінансів Японії, в січні дефіцит становив 437,3 млрд єн (5,4 млрд доларів), передає ВВС.
Стан платіжного балансу відображає те, скільки Японія отримує від міжнародної торгівлі і зарубіжних інвестицій.
У той же час, як випливає з уточнених статистичних даних, опублікованих в четвер, ВВП Японії в кінці 2011 року скоротився.
У річному обчисленні ВВП зменшився в останньому кварталі 2011 року на 0,7%.
Це набагато менше первісної урядової оцінки в 2,3%.
Після землетрусу і цунамі 11 березня 2011 року, що викликали серйозні проблеми на АЕС "Фукусіма", в Японії були закриті 52 з 54-х реакторів.
Це призвело до нестачі палива, необхідного для вироблення електрики, що викликало зростання імпорту енергоресурсів.
На думку аналітиків, свою роль у збільшенні дефіциту також зіграло зниження обсягів експорту, що пов'язане зі святкуванням в Китаї нового року, який відзначається там за місячним календарем.
При цьому курс єни до долара продовжив зниження, а дефіцит торгового балансу знову змусив говорити про те, чи зможе Японія впоратися з обслуговуванням свого великого державного боргу.
Експерти вважають, що Японія в найближчій перспективі зможе це робити, однак не можуть прогнозувати, чи продовжиться таке положення протягом 5-10 років.
Інформація, оприлюднена в четвер, свідчить про те, що японська економіка перебуває в кращій формі, ніж передбачалося.
Економісти передрікають, що ВВП Японії в цьому році почне зростати.
Аналітики вважають, що зростання відновиться вже в першому кварталі 2012 року на тлі збільшення обсягів експорту і відновлення інфраструктури після землетрусу.