Україна на 50% скоротила експорт струму в Білорусь
Білорусь в січні-червні 2011 року збільшила імпорт електроенергії в 1,5 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2010 року - до 2,4 мільярда кВт-годин.
Про це повідомили агентству "Інтерфакс-Захід" у ВО "Біленерго".
Тим часом, за даними Міненерговугілля України, у першому півріччі 2011 року обсяг поставок до Білорусії становив 808,7 мільйона кВт-годин електроенергії, що на 48,3% менше в порівнянні з першим півріччям 2010 року.
Таким чином, у січні-червні 2011 року Білорусь імпортувала з Росії близько 1,59 мільярда кВт-годин електроенергії.
Як повідомлялося раніше, в січні-червні 2010 року весь обсяг імпорту електроенергії припав на Україну.
"Електроенергія в першому півріччі 2010 року з Росії не імпортувалася, в першу чергу, через прагнення скоротити фінансові витрати", - повідомляв представник "Біленерго".
За даними "Біленерго", в січні-червні 2011 року Білорусь експортувала 60,1 мільйона кВт-годин електроенергії, що на 39% менше в порівнянні з першим півріччям 2010 року.
Обсяг експорту залежав від закупівель білоруської електроенергії країнами Балтії. Ці поставки були нерегулярними і визначалися кон'юнктурою цін європейського енергоринку.
У першому півріччі 2011 року підприємства ПО "Біленерго" виробили 15,4 мільярда кВт-годин електроенергії, що на 3% менше, ніж у першому півріччі 2010 року.
Як раніше повідомлялося, "Інтер РАО ЄЕС" і українські експортери в червні 2011 року припинили постачання електроенергії в Білорусь через прострочену заборгованість.
Уряд і Нацбанк Білорусії прийняли спільну постанову, відповідно до якого розрахунки за імпорт електроенергії були включені в перелік пріоритетів критичного імпорту, на здійснення якого Нацбанк продає валюту на біржі.
Після цього Білорусь протягом декількох днів повністю розрахувалася за своїми боргами перед Україною та Росією.
Поставки з РФ і Україна були відновлені 1 липня.
Відповідно до контракту з "Інтер РАО ЄЕС", у 2011 році Білорусь гарантовано повинна імпортувати з Росії 3 мільярди кВт-годин електроенергії за фіксованими цінами.
Друга частина контракту передбачає можливість додаткового імпорту більше 2 мільярдів кВт-годин за договірними цінами.
Українські компанії планували поставити до Білорусі рекордний обсяг електроенергії - понад 2,4 мільярда кВт-годин.
Більше половини цього обсягу припадає на "Дтек", а частину планувало експортувати держпідприємство "Укрінтеренерго".
У разі реалізації цих планів обсяг експорту української електроенергії в Білорусію в 2011 році буде максимальним за останні 20 років.