Розрахунки пекарів не зійшлися з розрахунками Азарова
У відповідь на заяви чиновників про відсутність передумов для подорожчання хліба в країні пекарі заявили про майбутнє підвищення цін.
Якщо минулий тиждень ознаменувалася тим, що чиновники різних рангів і профілю заявляли про стабільність цін на хліб в країні, то тепер своє бачення кон'юнктури ринку озвучили представники галузі, прийшовши до прямо протилежного висновку, пише "Дело".
Основний аргумент чиновників - дешевизну зерна на внутрішньому ринку-пекарі визнали неспроможним для стримування цін на хліб.
"Ми печемо хліб не із зерна, а з борошна, а чи буде воно дешевшати адекватно тому, як обвалився ринок зерна - ще не факт. З досвіду минулорічних років можу сказати, що ціна борошна практично не змінювалася"- каже голова об'єднання "Укрхлібпром" Олександр Васильченко.
Вартість продзерна на внутрішньому ринку становить близько 1600 гривень / тонна, у той час як вартість борошна наближається до 3000 гривень / тонна і суттєвого їх зниження учасники ринку не очікують.
Основна причина, чому урядовий прогноз не зійшовся з ринковим - ціна енергоносіїв, яка нівелює зниження цін на зерно.
Зростання цін на хліб в межах 10 копійок / буханець прогнозується вже через місяць.
Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що навіть в умовах подорожчання газу ціну на хліб можна утримати.
Рецепт прем'єра: модернізація аграрних підприємств, що виробляють пшеницю, підвищення рентабельності виробництва.
У свою чергу міністр агрополітики та продовольства Микола Присяжнюк черговий раз заявив, що зерна зібрано, в тому числі продовольчого, з надлишком і питання подорожчання хліба в Україні не актуальне.
Підвищення цін на хліб чиновники не очікують аж до наступного врожаю, який почне надходити на ринок у липні 2012 року.
В умовах, якщо незговірливими виявляться обидві сторони, то пекарям прийдеться піти вже перевіреною дорогою - знижувати якість продукції, обсяги виробництва соціальних сортів і розширювати асортимент, виводячи основну частину продукту з-під держрегулювання.
За оцінками Мінагрополітики, 2011 року в Україні буде зібрано 47,4 мільйона тонн зерна, що на 8,1 мільйона тонн більше, ніж у попередньому році.
Середня врожайність становить 29,9 центнерів з гектара, що також значно перевищує минулорічний показник.