Квоти на цукор отримали заводи регіоналів та знайомого Іванющенка
Дві з чотирьох компаній, які отримали квоти на пільговий імпорт цукру-сирцю, належать представникам Партії регіонів.
Про це йдеться в розслідуванні видання Kyivpost .
За повідомленням Мінекономіки, отримувачами ліцензій на період з 7 квітня до 7 липня цього року стали чотири компанії: "Продінвест", "Агромаркетінвест", "Євросервіс Енд Трейд" і "Норіус Компані".
"Проднівест" і "Агромаркетінвест" пов'язані з братами Валерієм та Юрієм Келестинами.
Перший є нардепом-"регіоналом", а другий керує сімейним бізнесом, у який, зокрема, входять два цукрових заводи - Володимир-Волинський і Горохівський цукрові заводи.
Двом щасливим володарям ліцензій на пільговий імпорт цукру - "Євросервіс Енд Трейд" і "Норіус Компані" - допомагає домовитись за переробку ввезеного в Україну цукру-сирцю працівник компанії "Федкомінвест-Україна", кінцевим власником якої є російський бізнесмен Олексій Федоричєв
"Федкомінвест-Україна" в кінці минулого року був фігурантом іншого агро-скандалу.
За інформацією "Української правди", Українська православна церква Московського патріархату клопотала перед прем'єром Миколою Азаровим про отримання компанією "Федкомінвест-Україна" квот на експорт зерна під час мораторію на його експорт.
Цікаво, що кінцевий власник даної компанії Федоричєв опосередковано пов'язаний з відомим нардепом-регіоналом Юрієм Іванющенком, адже, за інформацією Lb.ua, син Іванющенка Арсен грав у молодіжній команді футбольного клубу "Монако", який частково спонсорується цим російським олігархом, зазначає видання.
Іванющенка підозрюють в тому, що він має стосунок до скандально відомої компанії "ХлібІнвестБуд", яка отримала непропорційну кількість квот на експорт зерна від уряду за схемою і яку учасники ринку вважають непрозорою. Сам Іванющенко завжди спростовував цю інформацію.
Цукрові ліцензії компанії отримали після того, як у лютому цього року Кабмін змінив порядок надання ліцензій для імпорту цукру-сирцю з тростини за пільговим 2-процентним ввізним тарифом. Вигода цієї ліцензії у тому, що звичайний ввізний тариф на цукор-сирець становить 50%.
Крім створення додаткових перепон для бізнесу, нові ліцензійні вимоги ідуть всупереч домовленостям України в рамках Світової організації торгівлі (СОТ), до якої Україна приєдналася в 2008 році.
Експерти ринку говорять, що не знають тих чотирьох компаній, які в результаті відбору отримали ліцензії, і без вагань назвали факт отримання ними ліцензій на пільговий імпорт цукру непрозорим.
"Це зробили під своїх, щоб там не було нікого зайвого", - сказав директор консалтингової компанії ААА Сергій Наливка.