Путін хоче розвивати культуру в Арктиці, де 30% світових запасів газу
Російський прем'єр Володимир Путін вважає, що світ не повинен побоюватися силового протистояння різних країн з-за природних ресурсів Арктики.
За словами Путіна, "доводиться стикатися з різного роду футуристичними пророцтвами про прийдешню битву за Арктику", повідомляє "ЛІГАБізнесінформ".
"Ми уважно стежимо за розвитком ситуації в регіоні", - заявив прем'єр під час другого дня роботи міжнародного форуму "Арктика - територія діалогу".
Глава російського уряду відзначив, що більшість подібних страшних сценаріїв в Арктиці не мають під собою реального грунту.
"Вони розраховані на те, щоб посварити держави регіону, а потім спробувати поживитися на цьому, половити, як у нас кажуть, рибу в цій каламутній воді", - сказав він.
Тим не менше прем'єр визнав, що Арктика є територією, де стикаються політичні і економічні інтереси багатьох країн.
У загальних рисах цілі РФ в Арктиці Путін змалював в трьох сферах.
Зокрема, Росія має намір залучати інвестиції в регіон, піклуватися про збереження культури корінних народів Півночі і ставити на чолі кута екологію.
Як відзначають експерти, на дні Північного Льодовитого океану може залягати до 30% світових запасів газу і 13% нафти.
На розробку цих природних ресурсів в першу чергу претендує "арктична п'ятірка" країн - Росія, США, Канада, Данія і Норвегія.
Крім цих п'яти прибережних держав, доступ до багатств Арктики хочуть отримати ще понад 20 країн, у тому числі Китай.
Згідно з Конвенцією ООН з морського права, поки розвідку та експлуатацію природних ресурсів в Арктиці контролюють прибережні держави на території 370 км від берега.