Українська правда

Рахункова палата знайшла у Тимошенко "кишенькові" 2 мільярди

2 липня 2009, 12:38

Кошти резервного фонду державного бюджету в сумі понад 2 млрд. гривень стали "кишеньковими грошима" уряду.

Про це заявив голова Рахункової палати Валентин Симоненко, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".

Як пояснюють у прес-службі Рахункової палати, для здійснення витрат, які не мають постійного характеру і не могли бути передбачені при складанні проекту державного бюджету, згідно з чинним законодавством, формується резервний фонд бюджету.

Його кошти використовуються на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, які щороку виникають в Україні.

У Кодексі чітко визначено, що резервний фонд не повинен перевищувати 1% коштів державного бюджету.

За даними аудиту Рахункової палати, бюджетні призначення резервного фонду в 2008 році склали 2,07 млрд. гривень - на 69 млн. гривень більше за його граничні розміри.

"Ми перевіряли кілька разів систему розподілу резервного фонду Кабінетом міністрів і дійшли висновку, що кошти резервного фонду, а в минулому році вони склали 2,07 млрд. гривень, стали практично кишеньковими грошима уряду", - сказав Симоненко.

"Усі ми пам'ятаємо торішню катастрофу - повінь в західних областях України. Але за минулий рік Кабінет міністрів з резервного фонду виділив всього 1871 млн. гривень з яких 353 млн. гривень спрямовано не за призначенням, в якості джерела додаткового фінансування окремих органів державної влади, підприємств та установ, а 368 млн. гривень залишилися не розподілені взагалі", - нагадав він.

"Разом з тим, маючи у своєму розпорядженні 721 млн. гривень, Кабмін не направив ці кошти на ліквідацію наслідків стихійного лиха. По 46 рішень з 67 на загальну суму понад 1662 млн. гривень, а це майже 90% коштів, Кабмін розпорядився грошима резервного фонду з порушеннями законодавства України", - підкреслив Симоненко.

У Рахунковій палаті відзначають, що маючи в своєму управлінні невикористані або використані не за призначенням кошти резервного фонду держбюджету в сумі понад 720 млн. гривень, уряд не виділив у необхідних обсягах кошти для забезпечення фінансування робіт на об'єктах, які постраждали в результаті повені, що сталася 23-27 липня 2008 року в західних областях України.

На відновлення об'єктів газопостачання і газопроводів було виділено лише 33% коштів від необхідних сум.

Як відомо, наприкінці травня 2009 року Верховна рада доручила Кабінету міністрів внести зміни до Закону "Про Державний бюджет України на 2009 рік" та надати субвенції областям, потерпілим від стихійного лиха в липні 2008 року.

Як відзначила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, для ліквідації наслідків повені в західних областях України необхідно 3,5 млрд. гривень.

Рахункова палата держбюджет