Німецький експорт до України впав на третину
Українська криза та торговельна суперечка з Москвою мали негативні наслідки для німецького експорту.
Про це пише DW.UA.
Обсяг поставок до України знизився на 32% за перші шість місяців 2014 року, повідомили у Східному комітеті німецької економіки в понеділок, 25 серпня.
Подальші торговельні перспективи на цей рік, як свідчать прогнози комітету, є не більш оптимістичними, зазначає інформагенція dpa.
Так само страждає від кризи та дії санкцій німецький експорт до Росії.
Вже у першому півріччі було зафіксовано зниження експорту до РФ на 15,5%, або 2,8 мільярди євро, у порівнянні з першим півріччям 2013-го.
Також, зазначили у комітеті, знижується рівень німецького експорту до країн Митного союзу: Казахстану (- 12%) та Білорусі (- 21%).
Комітет наводить ці дані із посиланням на Федеральне відомство статистики Німеччини.
"Не виключено, що наприкінці року в торгівлі з Росією у нас намітиться мінус в експорті від 20 до 25%", - заявив у понеділок в Берліні голова Східного комітету німецької економіки Екард Кордес.
За його словами, це загрожує Німеччині втратою 50 тисяч робочих місць. Вже сама дискусія про запровадження санкцій навесні була "отрутою" для ослабленої кон'юнктури Євросоюзу та Росії, наголосив Кордес.
Він застеріг від подальшого розкручування спіралі санкцій.
Німецькі промисловці, крім того, нарікають на те, що Євросоюз нечітко прописав параметри санкцій. Через це у низки постачальників виникли проблеми у зв'язку з можливим військовим використанням їхньої продукції, навіть якщо йдеться про постачальників ескалаторів, помп, сільськогосподарських машин, залізничного обладнання тощо.
Тож, потрібні більш чіткі приписи щодо ембарго, вимагають представники бізнесу.
Східний комітет представляє інтереси ключових німецьких підприємств, які ведуть бізнес у Східній Європі.
Росія уперше спустилась на третє місце у рейтингу найбільших східноєвропейських країн-імпортерів німецької продукції, поступившись Польщі та Чехії. Натомість, зазначають у Східному комітеті німецької економіки, збільшились обсяги експорту Німеччини до Польщі (+10 %), Чехії (+ 9 %), Угорщини (+ 12 %), Румунії (+ 11 %) та Болгарії (+ 18 %).