Держава починає закупівлю медичних робоплатформ для ЗСУ
У Генштабі прагнуть прискорити роботизацію української армії та замовляти більше наземних безпілотних платформ.
Про це ЕП дізналась на демонстраційних випробуваннях медичних робоплатформ, організованих Мінстратегпромом.
"У нас вже є школи, які навчають військових користуватись наземними робоплатформами. Ми розуміємо, які вони повинні мати характеристики, з виробниками уже працюють наші медики. Зараз ми прагнемо до масштабування. Уже є низка державних контрактів із компаніями на хорошу кількість цих машин. Частина з них підписана, частина – у процесі підписання. Позиція головкома така, що ми повинні прискорювати цей процес", – сказав ЕП заступник головнокомандувача ЗСУ Андрій Лебеденко.
Військові кажуть, що використання наземних робоплатформ зберігатиме життя захисникам, які сьогодні власноруч евакуюють поранених з поля бою.
"У районі Бахмуту ми йшли на штурм і у нас був один важкий поранений. На допомогу вийшло евакуаційне відділення з чотирьох військових. Росіяни поцілили в цю групу, і замість одного пораненого у нас з’явилося п’ять. Замість 30-40 хвилин евакуація тривала 2,5 години.
Зараз ми намагаємось максимально залучати роботизовані системи, щоб не ризикувати нашими бійцями під час евакуації поранених", – розповіла керівниця медичної служби батальйону "Вовки Да Вінчі" Аліна Михайлова.
На демонстраційні випробування також запросили послів з інших держав. Мета – запропонувати партнерам купити цю техніку для Сил оборони.
"Техніки для медичної евакуації зараз немає в достатній кількості на фронті. Але наші виробники мають роботизовані платформи та броньовики, які могли б вже завтра рятувати життя наших військових та цивільних. Ми намагаємось привернути увагу іноземних партнерів, щоб вони купували українську техніку для українського війська", – сказала заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Ганна Гвоздяр.
Читайте також: Україна збирає армію роботів. Коли вони вступлять у бій?
Економічна правда.