В Україні за час великої війни побільшало жінок на "чоловічих" посадах
В Україні за час повномасштабної війни більше жінок почали обіймати посади, на які раніше влаштовувались чоловіки.
Про це повідомили у Державній службі зайнятості на запит ЕП.
"У зв’язку із призовом чоловіків на військову службу виникають певні труднощі з укомплектуванням вакансій за професіями, на які традиційно більше працевлаштовувалися чоловіки (будівельники, електрогазозварники, слюсарі, електромонтери, водії тощо)", – повідомили у Службі зайнятості.
Так, у 2023 році 1,2 тисячі жінок через Службу зайнятості працевлаштувалися на будівництві, що становить 38% загальної чисельності усіх працевлаштованих у цій галузі. Для порівняння, у 2021 році цей показник становив 20%.
У добувній промисловості протягом минулого року знайшли роботу також 1,2 тисячі жінок, що становить 49% від усіх працевлаштованих. У 2021 році показник був на рівні 27%.
Загалом послугами Державної служби зайнятості протягом 2023 року скористалися 664 тисячі осіб, з яких 483 ти мали статус зареєстрованих безробітних. Переважна більше серед зареєстрованих безробітних – жінки (72% або 348 тисяч).
Усього у 2023 році нове робоче місце знайшли 240 тисяч людей, з них жінок – 158 тисяч (або 66%).
Читайте також: Ринок праці: яких спеціалістів шукають і де пропонують найбільші зарплати
Нагадаємо:
Дослідження Конфедерації роботодавців України показало, що через дефіцит чоловіків після початку великої війни підприємства почали залучати жінок на "чоловічі" посади у сферах металообробки, переробки агропродукції, виробництва меблів. Часто це повʼязано з фізичними навантаженнями.