Комісія, що регулює судноплавство на Дунаї, зупинила повноваження Росії
Повноваження Росії в Дунайській комісії, яка регулює судноплавство на Дунаї, зупинені.
Про це повідомляє Мінінфраструктри України в Telegram.
"17 березня Дунайська комісія на позачерговій сесії ухвалила постанову у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України з порушенням основних принципів Белградської конвенції.
Комісія засудила порушення принципів вільного та безпечного судноплавства на Дунаї, а також інтересів та суверенних прав України.
На росію покладається відповідальність за економічні збитки внаслідок зменшення вантажообороту в дельті Дунаю і в Чорному морі через воєнні небезпеки", – ідеться в повідомленні.
Відповідне рішення Дунайської комісії є результатом спільної роботи фахівців Міністерства закордонних справ України, Міністерства інфраструктури України та Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України, додали у відомстві.
Постанова передбачає таке:
- повноваження будь-якого представника росії в Дунайській комісії чи його заступників відхиляються до відновлення миру, суверенітету і територіальної цілісності України в рамках її міжнародно визнаних кордонів;
- представники росії відсторонені від роботи всіх засідань Дунайській комісії і її робочих органів;
- громадяни росії будуть звільнені з дипломатичної та адміністративно-технічних посад секретаріату Дунайській комісії;
- звернення до комітету з перегляду Белградської конвенції для пошуку рішень щодо того, чи може росія як непридунайська держава бути і надалі стороною конвенції.
"Ще з початку 1990-х років українська делегація в Дунайській комісії активно виступала проти членства росії як правонаступниці Радянського союзу, яка не є придунайською державо. Проте це не знаходило розуміння та підтримки партнерів", – нагадують у Мінінфраструктури.
У 2021 році головою Дунайської комісії вперше став представник України – посол України в Угорщині Любов Непоп.
Економічна правда
"Економічна правда" тепер у Telegram. Ми відстежуємо, як швидко падає путінський режим, і які компанії приєднуються до бойкоту агресора. Підписатися можна тут.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"