Велика приватизація: Фонд держмайна затвердив радників для підготовки до аукціонів
![](https://img.epravda.com.ua/images/doc/9/9/99e8705-------.jpg)
Конкурсна комісія, до складу якої увійшли представники Фонду держмайна, Мінекономіки та Мінфіну, затвердила перелік радників для підготовки об'єктів великої приватизації до аукціонів.
Про це повідомляє прес-служба Фонду держмайна.
Зазначається, що вибір радників відбувався за новою, двоетапною процедурою.
До переліку увійшли:
- Компанія Rothschild & Co Polska sp. z.o.o.
- Компанія Lazard Freres SAS
- ТОВ "Ернст енд Янг"
- ТОВ "Прайсуотерхаускуперс"
- ТОВ "СіЕмЕс Камерон МакКенна ЕлЕлСі".
- ТОВ "БДО Корпоративні фінанси"
- ТОВ "Делойт і туш"
- ТОВ "КПМГ-Україна"
- ТОВ "Кінстеллар Україна"
- ТОВ "Конкорд Консалтинг"
"Фонд державного майна забезпечив прозорість процесу відбору приватизаційних радників і ринок продемонстрував довіру - до участі в конкурсі подалися компанії зі світовою репутацією.
Це дозволить Фонду продовжити реалізацію державної політики спрямованої на залучення сталих інвестицій через приватизацію", - заявив голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.
Відповідно до закону про приватизацію державного та комунального майна, до підготовки об’єктів великої приватизації залучаються радники - інвестиційні банки, аудиторські компанії та консультанти з бездоганною репутацією та відповідністю високим критеріям, передбаченими порядком відбору.
Новий порядок, розроблений Фондом держмайна і затверджений постановою Кабміну №134 від 24 лютого 2021 року, передбачає двоетапну процедуру відбору радників з приватизації.
На першому етапі відбору потенційні радники проходять перевірку на відповідність кваліфікаційним критеріям, серед яких - отримання доходу від надання послуг за попередній повний календарний рік не менше 100 млн грн. Також, за останні три роки учасник відбору має підтвердити участь хоча б у трьох проектах реструктуризації фінансових зобов’язань, укладанні договорів купівлі-продажу активів вартістю понад 250 млн грн.
Потім з переліку обираються радники на конкретні об'єкти великої приватизації.
Нагадуємо:
Аукціон з приватизації "Об'єднаної гірничо-хімічної компанії" (ОГХК) відбудеться 31 серпня 2021 року.
Кабмін затвердив умови приватизації Об’єднаної гірничо-хімічної компанії, яка є одним із найбільших видобувачів титанових та цирконових руд у світі - стартова ціна повинна бути не менша за 3,7 млрд грн.
У Фонді держмайна сподіваються на зростання вартості під час очікуваного в липні приватизаційного конкурсу ПрАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", наразі стартову ціну запропоновано у 3,7 млрд грн.
Повідомлялось, що на АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК) претендують 13 потенційних покупців із різних країн.
Економічна правда