Україна поновила експорт електроенергії в Європу
З 1 березня Україна відновила експорт електроенергії з "острова Бурштинської ТЕС" у європейську енергосистему ENTSO-E.
Про це свідчать дані на платформі ENTSO-E, передає "Інтерфакс-Україна".
За даними "Укренерго", станом на вечір вівторка, 2 березня, в Угорщину експортували 486 МВт електроенергії, Польщу - 210 МВт, Румунію - 93 МВт, загальний обсяг становив 789 МВт.
Водночас Україна імпортувала 410 МВт, зокрема, зі Словаччини - 188 МВт, Угорщини - 160 МВт, Румунії - 62 МВт.
Крім цього, зберігався імпорт електроенергії в Об'єднану енергосистему України (ОЕС) із Білорусі на рівні 100 МВт.
"За інформацією учасників ринку, відновлення експорту електроенергії в Європу стало можливим після зниження електроспоживання в Україні у результаті потепління, а також збільшення навантаження на АЕС, які зараз працюють у кількості 12 енергоблоків з 15", - пише "Інтерфакс-Україна".
"У зимовий дефіцитний період три блоки на Бурштинській ТЕС замість експорту були розгорнуті на Україну, інші блоки виконували умови резервування потужності ENTSO-E, а також забезпечували споживачів самого острова. Природно, що зі зникненням дефіциту експорт відновився, так як ціна в Європі вище" , - сказав агентству перший заступник голови Всеукраїнської енергетичної асамблеї Юрій Саква.
Нагадаємо:
Станом на 1 березня запаси вугілля на складах ТЕС зросли на 41,4% в порівнянні з 22 лютого – до 425,6 тисячі тонн.
Станом на 8 лютого запаси вугілля на теплоелектростанціях на 43% менше за мінімально необхідний рівень та становили 384,4 тисячі тонн.
15 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС, що перебував на ремонті, підключили до мережі - на місяць раніше запланованого терміну.
Прем'єр Денис Шмигаль запевнив, що необхідності у "віялових відключеннях" електроенергії немає.