Українська правда

Справа "Роттердам+": НАБУ знову закликав Венедіктову замінити процесуального керівника

19 березня 2021, 14:45
 

НАБУ знову закликало генпрокурора Ірину Венедіктову замінити керівника групи прокурорів Віталія Пономаренка у справі "Роттердам+" як неефективного процесуального керівника.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ у Telegram.

"Історія із перешкоджанням передачі справи "Роттердам+" до Вищого антикорупційного суду тягнеться з серпня 2020 року. Попри те, що НАБУ зібрало достатню кількість доказів для передачі справи до суду, старший групи прокурорів Віталій Пономаренко вже двічі її закривав.

НАБУ неодноразово зверталось з проханням замінити Віталія Пономаренка через його неефективність, але наразі відповіді від Генпрокурора так і не отримано", - йдеться у повідомленні.

"НАБУ переконане, що долю справи "Роттердам+" має визначити лише суд. Тому закликаємо Генпрокурора нарешті замінити Віталія Пономаренка як неефективного процесуального керівника, який перешкоджає доведенню справи "Роттердам+" до ВАКС", - йдеться у позиції відомства.

Знати більше: Заплати Ахметову і друзям президента, або Формула з доходом на 24 мільярди

Непохитний "Ротердам+": як "еліта" пошила в дурні всіх українців

Нагадаємо:

Вищий антикорупційний суд втретє відмовив позивачеві у відводі від справи "Роттердам+" прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, що цю справу вже двічі закривав.

Раніше, 25 січня 2021 року, адвокати "Нікопольського заводу феросплавів" за участю детективів НАБУ звернулись із заявою до ВАКС щодо відводу у справі "Роттердам+" прокурора Віталія Пономаренка, у чому суд їм відмовив. Це стало другим випадком, коли ВАКС відмовив у відводі Пономаренка.

Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що "незважаючи на масу правових протиріч у діях детективів НАБУ і САП", вона ухвалила рішення провести службової перевірки прокурора САП Віталія Пономаренка, який двічі закривав справу "Роттердам+".

В.о. керівника САП Максим Грищук 25 січня відновив розслідування у справі "Роттердам+", НАБУ вкотре закликало генпрокурора Ірину Венедіктову змінити старшого групи прокурорів, що здійснюють процесуальний нагляд у справі.

Раніше повідомлялось, що прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко вдруге закрив справу "Роттердам+"

Національне антикорупційне бюро і САП безрезультатно просили Офіс генпрокурора замінити керівника групи прокурорів у розслідування справи "Роттердам+", справу зупинено, вивчаються матеріали, заявили в НАБУ і САП.

2 грудня НАБУ зазначало, що ОГП відмовляється змінити прокурора в справі "Роттердам+", попри його "неодноразове намагання закрити справу й унеможливити публічний судовий розгляд протиправних дій службових осіб НКРЕКП і представників групи компаній-бенефіціарів".

В ОГП на це відповіли, що після прийняття прокурором рішення про закриття справи "Роттердам+" виникла низка питань щодо ефективності слідства.

У серпні 2020 року прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко, який керує справою з боку САП, вніс постанову про закриття справи "Роттердам+".

У жовтні Вищий антикорупційний суд поновив справу.

У березні 2016 року Нацкомісія затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Згідно з нею, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахувалась за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.

Формула втратила чинність з 1 липня цього року у зв'язку з переходом України на новий ринок електроенергії. 

8 серпня 2019 року детективи НАБУ у справі "Роттердам+" повідомили про підозру шістьом особам, зокрема ексголові Нацкомісії Дмитру Вовку та Бутовському. 

За даними слідства, Вовк за попередньою змовою з групою інших осіб розробили та у 2016 році прийняли необґрунтований регуляторний акт, так звану "формулу Роттердам+".

Економічна правда

Роттердам+ прокуратура суд НАБУ