МВФ затвердив програму для України: 5 мільярдів доларів на півтора року
Рада директорів МВФ затвердила програму співпраці з Україною на 5 мільярдів доларів. Програма розрахована на 18 місяців.
Про це йдеться в повідомленні на сайті Міжнародного валютного фонду та в заяві президента України Володимира Зеленського.
"Виконавча рада МВФ затвердила сьогодні програму Stand-By (SBA) для України з фінансуванням, еквівалентним 3,6 млрд SDR (близько 5 млрд доларів. – ЕП). Затвердження програми дозволяє здійснити негайне виділення еквіваленту 1,5 млрд SDR (приблизно $2,1 млрд)", – зазначається в повідомленні на сайті фонду.
"Україна отримає перший транш від МВФ у розмірі 2,1 млрд дол. Це на 200 млн дол більше, ніж планувалося спочатку. Нова програма допоможе подолати виклики, спричинені COVID19. У складний час МВФ доводить, що є надійним партнером", – зазначив Володимир Зеленський у Twitter.
"Нова програма має допомогти Україні вирішити проблеми, пов'язані з пандемією COVID-19, через підтримку платіжному балансу та бюджету, підтримку сьогоднішніх досягнень та просування ключових структурних реформ. Щоб надати Україні можливість повернутися до зростання, коли криза закінчиться", – зазначається в повідомленні МВФ.
"Заходи України із стабілізації економіки за останні 5 років були сильними. Однак необхідно зробити більше зусиль для реформ, щоб забезпечити міцне та всеосяжне зростання", – наголошується в заяві фонду.
Голова МВФ Крісталіна Георгієва так само відзначила успішні кроки України, але наголосила, що впровадження реформ було нерівномірним.
"Обґрунтована фіскальна та грошово-кредитна політика після кризи 2014-2015 років призвела до різкого зменшення зовнішніх та внутрішніх дисбалансів в Україні. Державний борг пішов на зниження, інфляція знизилася, а міжнародні резерви відновилися.
Хоча зростання відновилося, впровадження реформ було нерівномірним, а для створення більш динамічної та конкурентоспроможної економіки буде потрібно стійке впровадження структурних реформ", – зазначила Георгієва.
"Програма буде зосереджена на забезпеченні середньострокової фіскальної стійкості, збереженні незалежності центрального банку та гнучкому обмінному курсі, а також на підвищенні фінансової стабільності при відшкодуванні витрат за рішеннями банків", – додала вона.
Рекомендуємо почитати: Інсайди програми з МВФ: що отримає Україна
Бюджет, тарифи, зменшення кількості ФОПів: що передбачає новий меморандум з МВФ
Нагадаємо:
Засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду із затвердження нової програми фінансування stand-by для України було заплановано на 9 червня.
Україна розраховувала, що МВФ схвалить нову кредитну програму на 5 млрд доларів, а наступного дня буде виплачений перший транш.
Передбачалось, що перший транш Міжнародного валютного фонду році становитиме 1,9 мільярда доларів, другий –1,6 мільярда, третій – у 2021 році –1,5 мільярда. Проте перший транш, як зазначалось, становитиме 2,1 млрд доларів.
7 травня Україна і Міжнародний валютний фонд переорієнтувалися з раніше попередньо погодженої трирічної програми розширеного фінансування EFF на 18-місячну програму stand by.
У Міністерстві фінансів наголошують, що основна різниця у нових умовах співпраці МВФ полягає в термінах реалізації програми: Stand-by (яка пропонується зараз) – 1,5 роки, EFF (попередні умови) – 3 роки.
Економічна правда