"Нафтогаз": Росія зробила крок до продовження транзиту

П'ятниця, 29 листопада 2019, 18:10
 

Представники російського Міністерства енергетики дали коментарі щодо договору про приєднання мереж, на які українська сторона чекала з вересня 2019 року. 

Про це повідомляє пресслужба "Нафтогазу" на своїй сторінці у Facebook.

"Ми нарешті отримали від росіян їхні коментарі щодо договору про приєднання мереж (interconnection agreement), який має бути укладений відповідно до європейських правил. Проєкт такого договору керівник Оператора ГТС України передав "Газпрому" ще на тристоронній зустрічі у вересні, але досі жодної відповіді ми не мали", — заявили в "Нафтогазі".

Договір про приєднання є першим кроком до продовження транзиту, зазначають в "Нафтогазі", в той же час вказуючи, що до остаточного рішення ще далеко.

Реклама:

Зустріч у пʼятницю, 29 листопада, перенесли, аби фахівці обох операторів проаналізували коментарі та дійшли згоди щодо тексту угоди.

Нагадуємо:

Дедлайн для укладення довгострокового контракту на транзит російського газу в Європу через територію України за європейськими правилами і українським законодавством спливає 13 грудня.

18 листопада "Газпром" направив "Нафтогазу" пропозицію про продовження на рік діючого контракту або укладення нового договору про транзит газу.

25 листопада Нафтогаз відповів, що сторони мають і надалі обговорювати продовження транзиту за європейськими правилами у тристоронньому форматі, і заявив про готовність розглянути пропозицію по виплатах Газпромом боргів не грошовими коштами, а через поставки газу.

"Газпром" вважає, що необхідними умовами продовження діючого контракту або укладення нового договору є відмова обох сторін від всіх взаємних претензій в міжнародному арбітражі і припинення всіх судових розглядів.

У НАК Нафтогаз вважають, що найвірогідніше Газпром не підпише контракт щодо нового транзиту газу, але Україна та європейські партнери готові до цього і накопичили достатньо запасів газу у сховищах.

7 листопада Укртрансгаз модернізував газовимірювальну станції "Гребеники" на кордоні з Молдовою, відтепер станція готова до реверсного трансбалканського транспортування газу у випадку припинення транзиту з РФ. 

5 листопада глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв відмовився "понять и простить" 22 мільярди доларів Газпрому

Перед цим президент Росії Володимир Путін закликав обнулити всі вимоги як зі сторони "Нафтогазу", так і з боку "Газпрому" у газовій суперечці.

Читайте такожНа порозі газової війни: що буде, якщо не вдасться підписати транзит з "Газпромом"

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: