Близько чотирьохсот судів стосуються націоналізації Приватбанку
На сьогодні проходить близько чотирьох сотень українських судів, що стосуються націоналізації "Приватбанку".
Про це пише DT.UA.
Автор зазначає, що при цьому не можна назвати сильною позицію держави, яку представляють НБУ, нове керівництво банку, ФГВФО та Мінфін.
"А попереду ще Лондонський арбітраж з утримувачами євробондів, суди з Боголюбовим і п'ятьма екс-членами правління", - зазначається в матеріалі.
"Протистояння переходить в активну фазу, але президент і уряд це ігнорують. На амбразуру кинутий обезголовлений Нацбанк, юристи якого неквапом ходять на судові засідання, повертаючись частіше на щиті, ніж зі щитом", - йдеться у статті.
Як повідомлялося, в грудні 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови.
Держава отримала 100% в його капіталі, а Приватбанк було докапіталізовано на 116,8 млрд гривень.
У рамках націоналізації банку його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягалипроцедурі bail-in та були обмінені на акції додаткової емісії банку.
У середині травня 2017 року Приватбанк залучив EY для проведення комплексного аудиту фінансової звітності та діяльності банку за 2016 рік.
EY підтвердила негативний балансовий капітал ПриватБанку за підсумками діяльності в 2016 році на рівні 0,7 млрд гривень, при тому, що Мінфін до звітної дати вже вніс до капіталу фінустанови 107 млрд гривень.