Українська правда

Пік по виплаті зовнішнього боргу припаде на 2019 рік - Мінфін

31 серпня 2017, 18:20

Перша після чотирирічної перерви пікове навантаження по виплаті зовнішнього боргу України доведеться на 2019 рік.

Про це заявив заступник міністра фінансів Юрій Буца в інтерв'ю "Економічній правді".

"Перше пікове навантаження у нас буде у 2019 році, нам треба буде здійснити погашення зовнішнього боргу приблизно на 4,6 млрд дол... Щоб погасити таку суму у 2019 році, нам потрібно бути присутніми на зовнішніх ринках запозичень", - сказав він.

"Це нормальна політика управління державним боргом, коли такий борг рефінансується завдяки новим запозиченням. Тому наша стратегічна мета - повноцінна присутність на зовнішніх ринках", - пояснив Буца.

За його словами, на світовому ринку капіталу в цьому році відбулося пожвавлення.

"Ми вже бачили хороші випуски Пакистану та Іраку, Греція нещодавно зробила дуже велике розміщення. Це подібні до України країни з програмою МВФ. Вони скористалися хорошою кон'юнктурою ринків. Україна не була присутня на ринках з новими інструментами з 2013 року", - розповів заступник міністра.

Він зазначив, що для України вихід на світовий ринок запозичень - це масштабна мета, яка вимагає комплексного підходу.

"Для інвестора більшість новин про Україну за останні три-чотири роки були пов'язані з програмою МВФ, реструктуризацією та слабкими макроекономічними індикаторами. Істотне поліпшення економічної ситуації ще треба донести до інвестора. Це матиме прямий вплив на вартість запозичення. Тому ми активно спілкуємося з інвесторами, розповідаємо про економічну ситуацію в країні, яка суттєво поліпшилася", - вважає Буца.

Нагадаємо, в наступні чотири роки Україна повинна виплатити близько 20 млрд дол за зовнішнім боргом. До цього діяв пільговий період за програмою МВФ, також розстрочку передбачали домовленості з кредиторами, досягнуті в рамках реструктуризації боргів.

Як повідомлялося, Рада директорів Міжнародного валютного фонду 3 квітня 2017 року завершила третій перегляд програми розширеного фінансування EFF для України.

Національний банк 5 квітня отримав черговий транш МВФ у розмірі 1 млрд дол.

За прогнозами міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings, Україна, швидше за все, отримає наступний транш кредиту від МВФ та пов'язане з ним фінансування зовнішніх донорів у другому півріччі 2017 року за умови прогресу у проведенні земельної та пенсійної реформ.

Україна відновила співпрацю з МВФ за чотирирічною програмою розширеного фінансування об'ємом 17,5 млрд дол. у 2015 році - після більш ніж річної перерви.

Програма EFF змінила програму stand-by, розпочату в 2014 році.

МВФ вирішив змінити попередню програму "стенд-бай" на "механізм розширеного фінансування" в зв'язку з більш тривалої потребою платіжного балансу України.

3 серпня Україна здійснила першу виплату кредиту Міжнародного валютного фонду за програмою stand-by у розмірі 450 мільйонів доларів.

Нагадаємо, екс-голова НБУ Валерія Гонтарева повідомляла, що 2017 року Україна повинна виплатити близько 2,6 млрд доларів за зовнішнім боргом.

Станом на червень 2017 року чисті валютні резерви НБУ становили 4,98 мільярда доларів.

Як повідомлялося, загальний розмір міжнародних резервів НБУ в липні становив 18 мільярдів доларів.

Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням: Заступник міністра фінансів: чотири транші від МВФ — так далеко ми ще не заходили

Економічна правда

борги МВФ Мінфін