Кабмін передумав продавати Державну зернову корпорацію
Кабінет міністрів прийняв постанову, якою ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" виключено з переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2016-2017 роках.
Про це йдеться у повідомленні Мінагропроду.
"Державна продовольчо-зернова корпорація виключена з Переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2016-2017 роках. Це рішення дозволить підвищити ефективність компанії та продовжити ефективну співпрацю з китайськими партнерами", - прокоментував міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий.
Як зазначається, рішення Уряду зумовлене неможливістю приватизації ПАТ "ДПЗКУ" без погодження з основним кредитором компанії – "Ексімбанком" Китаю, передбачено кредитним договором від 26 грудня 2012 року.
Нагадаємо, 24 січня детективи НАБУ затримали одного з колишніх керівників ПАТ "Державна продовольча зернова корпорація" (ДПЗКУ) та представника міжнародного зернотрейдера за підозрою у завданні збитків ДПЗКУ на суму понад 60 млн дол.
Раніше в своєму розслідуванні "Як ДПЗКУ перетворилася на корпорацію монстрів"Економічна правда писала, як виводилися кошти з держкомпанії, і на які саме компанії
За підрахунками ЕП, за 2012-2014 роки з ДПЗКУ було вимито більше 200 млн дол. Частина коштів була виведена з компанії у 2014 році. Саме в період, коли уряд очолював Арсеній Яценюк, а міністерство аграрної політики - "свободівець" Ігор Швайка. Держкомпанію тоді очолював Петро Вовчук.
Нагадаємо, детективи Національного антикорупційного бюро затримали екс-голову держкорпорації Томіленка 26 липня.
Як відомо, ДПЗКУ в березні 2015 року сплатила фірмі партнера тогочасного виконувача обов’язки голови корпорації Валерія Томіленка майже 50 мільйонів гривень за зерно, яке так і не було поставлено вчасно.
Валерій Томіленко був виконувачем обов’язків голови та першим заступником голови ДПЗКУ з грудня 2014 до кінця квітня 2015 року.
Економічна правда