В Україні з 1 вересня подорожчала електроенергія
З 1 вересня тарифи на електричну енергію для населення зростуть в середньому на 25%.
Відповідне рішення Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг прийняла 26 лютого 2015 року.
Таким чином, з 1 вересня відбудеться четвертий етап підвищення тарифів на електроенергію для населення.
З 1 вересня діятимуть такі тарифи:
Тариф 1 блоку (для населення, яке споживає до 100 кВт·год (150 для сільської місцевості) (у тому числі, яке проживає в будинках обладнаних, обладнаних кухонними електроплитами) | 71,4 |
Тариф 2 блоку (для населення, яке споживає понад 100 кВт·год до 600 кВт·год електроенергії на місяць) | 129 |
Тариф 3 блоку (для населення, яке споживає понад 600 кВт·год електроенергії на місяць) | 163,8 |
Тариф для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від обсягів споживання електроенергії | 71,4 |
Отже, на четвертому етапі вартість електричної енергії для населення збільшується, порівняно з чинними тарифами на електроенергію для побутових споживачів, в середньому за умови споживання на місяць: 50 кВт∙год - на 7,2 грн; 100 кВт∙год - на 14,4 грн; 150 кВт∙год - на 29,4 грн.
Як відомо, у березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.
Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".
Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.
За даними експертів, ціна вугілля за формулою "Роттердам +" становить 63 долара за тонну, тоді як ціна за тонну вугілля без формули становить 44,2 долара за тонну.
Економічна правда