НКРЕ знову підвищила ціну на електроенергію

П'ятниця, 24 червня 2016, 17:05

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, підвищила оптово-ринкову ціну електроенергії для промисловості до 1,358 гривень з першого липня.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив колишній член НКРЕКП Андрій Герус.

"Після введення ротердамської формули визначення оптово-ринкова ціна (ОРЦ) зросла: з 1 травня з 1,178 грн до 1,237грн (+5%), з 1 липня до 1,280 грн, з 01 жовтня до 1,319 грн. Тобто сумарно +12%. Це означало очікуваний ріст тарифу для промисловості біля +15%", - зазначив він.

За словами Геруса, сьогодні Комісія переглянула своє рішення і ще додатково підняла ОРЦ.

Реклама:

"Тепер: з 1 липня - 1,358 грн, з 1 жовтня - 1,490 грн. Тобто сумарно +26% до квітневої ОРЦ, яка вже тоді була на 20%-30% вище європейських цін. Тепер це означає, що ріст для промисловості буде не 15%, а, мабуть, всі 30%", - додав Герус.

У свою чергу, голова НКРЕКП Дмитро Вовк зазначив, що основна причина зміни ОРЦ - істотне зниження вироблення АЕС (-10%) відповідно до фізичного балансу.

"При розрахунку враховано зниження на US$3/т і зміцнення курсу з 25,3 до 24,9. Тому ціна вугілля знижена до 1393 грн/т відповідно зі світовими цінами, відповідно і тарифи ТЕС були знижені", - написав Вовк.

Як відомо, у березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.

З урахуванням ПДВ новий тариф для них становитиме близько 130 копійок за 1кВт/год. До цього він становив 118 копійок за 1кВт/год.

За даними експертів, ціна вугілля за формулою "Роттердам +" становить 63 долара за тонну, тоді як ціна за тонну вугілля без формули становить 44,2 долара за тонну.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, закликала Міністерство енергетики і вугільної промисловості запровадити рентну плату на видобуток вугілля.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: