Українська правда

Американська нафтокомпанія вийшла з проекту в РФ

12 січня 2015, 10:36

Американська нафтосервісна компанія Liberty Resources вийшла з проекту з розробки баженівської свити в Західному Сибіру, який веде індійська держкомпанія ONGC, через санкції по відношенню до РФ.

Про це повідомляє індійська газета The Financial Times, пише "Прайм".

Родовище Сніжне в Західному Сибіру розробляється донькою індійської державної нафтогазової корпорації Oil and Natural Gas Corp (ONGC) - ONGC Videsh Ltd (OVL). ONGC через OVL володіє групою Imperial Energy, придбаної в січні 2009 року.

Вона включає в себе групу самостійних підприємств, що працюють на території Томської області, в тому числі нафтогазовидобувні підприємства - ТОВ "Норд Імперіал" і ТОВ "Альянснефтегаз".

На родовищі Сніжне планувалося пробурити дві горизонтальні свердловини.

"Компанія Liberty висловилася про нездатність підтримати проект. Але ми будемо продовжувати самі", - сказав керуючий директор OVL Нарендра Верма.

Він зазначив, що на даний момент планується пробурити 4 свердловини, вкласти 10 млн доларів у розвідку на родовищі.

Як пише газета, Liberty подавала заявку про можливість роботи в РФ, проте американська адміністрація її відхилила.

OVL уклала угоду з Liberty Resources про розробку баженовской свити у вересні 2013 року. В обмін на роботу на Сніжному OVL мала надати Liberty 30% компанії Imperial Energy.

OVL придбала британську компанію Imperial Energy в 2009 році за 2,1 млрд доларів і з того моменту вклала 300 млн доларів у її розвиток.
Однак видобуток на підприємствах впав до 7 тис барелів на добу з початкових 80 тис барелів.

OVL також володіє 20% в проекті "Сахалін-1", що передбачає освоєння запасів нафти і газу на північно-східному шельфі острова Сахалін. ONGC є найбільшим індійським інвестором в Росії.

Президент РФ Володимир Путін раніше говорив, що в рамках проекту "Сахалін-1" до Індії поставляється щорічно понад 1 млн тонн нафти.

"Сьогодні активно опрацьовується питання участі OVL в освоєнні вуглеводнів в Арктиці", - повідомив Путін 9 грудня.

РФ США нафта