Росіяни встановили рекорд по простроченню кредитів
Індекс кредитного здоров'я росіян в липні впав до 98 пунктів, що є найгіршим показником за весь час обчислень.
Про це повідомляють в прес-релізі, що надійшов в "Ленту.ру", укладачі рейтингу - Національне бюро кредитний історій і компанія FICO.
Частка "поганих" боргів, прострочення за якими, перевищило 60 днів, становить 12,2%.
Порівняно з січнем зростання прострочення перевищило 2,1 процентного пункту. Для порівняння, на початку 2012 року частка поганих боргів становила лише 7,05%.
Фахівці НБКИ пояснюють цей процес тим, що нових кредитів стали видавати менше, тоді як старі були більш ризикованими і, відповідно, загальна якість обслуговування знизилася.
З часом, коли частка нових кредитів, що видаються по більш суворим правилам, зросте, індекс кредитного здоров'я також збільшиться, заявляють в НБКИ.
З січня 2012 року найбільше падіння індексу (на 27 пунктів) зафіксовано в Північно-Кавказькому федеральному окрузі, де індекс на 1 липня 2014 становив 90 пунктів.
Єдині округи, в яких станом на 1 липня 2014 значення індексу виявилося вище, ніж в цілому по країні, - це Центральний (102 пункти), Північно-Західний (101) і Приволзький (100).
Раніше ЦБ повідомляв, що прострочена заборгованість росіян за банківськими кредитами за перші сім місяців 2014 досягла 587,6 мільярда рублів. З початку року вона зросла на 147,3 мільярда рублів, або на 33%.
При цьому, згідно з підрахунками регулятора, в загальній сумі виданих фізособам кредитів частка прострочення становить 5,4%.