Російська агресія ставить під загрозу видобуток газу в Чорному морі - ЗМІ
Російська військова агресія в Криму ставить під загрозу залучення іноземних інвестицій для розробки Чорноморського шельфу та видобутку вуглеводнів.
Про це пише УНІАН з посиланням на агентство Bloomberg.
"Сьогодні незрозуміло навіть, чи буде уряд у Києві мати повноваження видавати ліцензії на видобуток нафти і газу у водах Чорного моря навколо цього регіону", - коментують ситуацію експерти Bloomberg.
Окрему стурбованість інвесторів викликає проведення кримського референдуму про статус півострова, який призначений на 16 березня.
У зв'язку з цим учасники ринку очікують подальшого зниження інтересу до інвестування в українську частину чорноморського шельфу.
До початку російської окупації компанії Exxon і Royal Dutch Shell планували витратити 735 млн доларів на буріння двох свердловин приблизно в 80 км від південно-західного узбережжя АРК.
Найбільший виробник нафти і газу в Італії компанія ENI в минулому році уклала договір про розвідку шельфу площею 1400 квадратних км на схід від Криму, але тепер призупиняє роботу через невизначені умови, пише видання.
"Зараз ми чекаємо нормалізації ситуації і надалі маємо намір налагоджувати контакти з новою українською владою", - заявив генеральний директор ENI Паоло Скароні в інтерв'ю CNN.
Для українського уряду розробка покладів вуглеводнів на шельфі Чорного моря є частиною стратегії по зниженню залежності України від російського імпорту.
Як повідомлялося, в серпні 2012 року міжурядова комісія визнала переможцем конкурсу з видобутку вуглеводнів на Скіфській ділянці Чорноморського шельфу пул компаній - ExxonMobil, Shell, Petron і НАК "Надра України".
Проте підписання угоди з видобутку вуглеводнів неодноразово переносилося і досі не підписана.