Коломойський продає "дочку" в Росії - ЗМІ
"Москомприватбанк", дочірня кредитна організація українського "Приватбанку" , виставлена на продаж.
Про це "Ведомостям " розповіли банкіри, знайомі з топ -менеджерами "Приватбанку" і топ- менеджерами "Москомприватбанка".
Процес пошуку покупця стартував з середини минулого тижня, відзначають вони.
Один зі співрозмовників додає, що власники кажуть про важку ситуацію, в якій опинився їх російський бізнес, і хочуть продати банк в найкоротші терміни.
Через політичний тиск продати банк на ринкових умовах акціонери навряд чи зможуть, продовжує він. Потенційному покупцеві швидше за все доведеться погоджувати операцію з Кремлем.
Продаж "Москомприватбанку" - це бізнес-історія, участь Кремля тут не потрібно, парирує прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.
На початку минулого тижня співвласник "Приватбанку" Ігор Коломойський (йому належить 33,85%) обмінявся образливими висловлюваннями з президентом Володимиром Путіним.
Коломойський заявив, що "опонент" "неадекватний", а Путін у відповідь назвав його "пройдисвітом", який "кинув" Романа Абрамовича.
Через кілька днів, в московську "дочку" ЦБ призначив тимчасову адміністрацію. Причини цього регулятор не повідомив, а його представник відмовився від коментарів. Раніше ЦБ за такою схемою своїх представників у банки не призначав.
Людина, близька до тимчасової адміністрації, уточнює, що представники ЦБ "дивилися" всі операції, що перевищують 1% від величини активів банку, особливу увагу вони приділяли операціями між Москомприватбанком і його банками-контрагентами.
"ЦБ увійшов до банку, щоб контролювати всі його операції, це необхідно, щоб з банку не виводилися коштів", - говорив топ-менеджер великого приватного банку.
Нагадаємо, в п'ятницю ЦБ передав функції тимчасової адміністрації Агентству зі страхування внесків. Його завдання - провести фінансову оцінку банку з метою попередження банкрутства, повідомив регулятор.
Повноваження акціонерів, пов'язані з участю в статутному капіталі, і правління призупинені. Перші результати агентство отримає 11 березня, вказують два співрозмовника "Відомостей".
Вони не виключають, що по завершенні перевірки ЦБ може відкликати ліцензію у Москомприватбанку.