Українська правда

Оцінювачі Яценка принесли Азарову червону дулю. Оновлено

13 вересня 2012, 11:01

Оцінювачі майна вийшли під стіни Кабміну на акцію протесту проти встановлення нових правил функціонування ринку.

Люди стверджують, що в них намагаються забрати робочі місця, а сам ринок оцінки монополізувати, пише ТСН.

В знак протесту мітингувальники принесли велику червону дулю, якою хотіли сказати ефектне "Ні!" планам влади встановити нові правила для ринку держоцінки.

Вперше змінити існуючий стан справ урядовці хотіли ще навесні.

Тоді повноваження передали в руки десятки новоутворених приватних фірм, які свою діяльність розпочали з того, що підняли вартість послуг у рази.

Згодом чиновники визнали це рішення помилковим і дали задній хід.

Тепер, за словами старожилів ринку, планується друга спроба захоплення цього бізнесу зацікавленими особами.

Невідомі досі громадські організації закидали Кабмін проханнями таки навести лад на ринку.

"Оцінку хочуть перетворити на звичайнісінький математичний розрахунок. Туди посадять хлопців-студентів і знищать оцінку", - переконаний голова товариства оцінювачів Олексій Амфітеатров.

Такій точці зору опонує міністр юстиції Олександр Лавринович.

Чиновник очолює робочу групу, яка має розробити нові правила на ринку оцінювання, та називає тих, хто воліє залишити все без змін, нечистими на руку.

"Те, що сьогодні відбувається на цьому ринку – це кара Божа. Потрібно так зробити, щоби не було ухиляння від податків і не було смішних цін, не було подвійних тарифів – одні, які записуються в договір, другі, які реально платяться. Те, що сьогодні відбувається", - зазначив Лавринович.

Про те, якими будуть нові правила оцінювання, урядовці наразі не говорять.

У акції брали участь представники СРО ВГО "Асоціація оцінювачів України", СРО ВГО "Асоціація спеціалістів банківської оцінки України", СРО ВГО "Союзу оцінювачів України", ВГО "Спілки захисту прав суб’єктів підприємництва".

Як відомо, асоціації, які були представлені на мітингу, являються карманними структурами Антона Яценко, що вважається "батьком" тендерної мафії.

нерухомість уряд податки