У США вперше запустять ф'ючерс на причорноморське зерно
Американська компанія CME Group, яка, зокрема, управляє товарно-сировинними біржами в Чикаго (CME) і Нью-Йорку (Nymex), найближчим часом запустить ф'ючерс на поставку причорноморської борошномельної пшениці, в тому числі і російської.
Про це передає "Лента.ру" з посиланням на газету "РБК daily".
Офіційного оголошення про запуск ф'ючерсу поки не було.
Коли саме почнеться торгівля контрактами, невідомо, але не виключено, що перші угоди будуть укладені на пшеницю врожаю 2012 року.
Стандартний ф'ючерс, як пише газета, передбачає поставку п'яти тисяч бушелів (136 тонн) зерна в румунський порт Констанца, українські Одесу, Миколаїв і Іллічівськ, а також російські Новоросійськ, Туапсе і Тамань.
Введення ф'ючерсів на пшеницю дозволить російським компаніям, орієнтованим на експорт зерна, отримати ціновий індикатор, який буде змінюватися в залежності від кон'юнктури на ринку.
Зараз таких індикаторів практично немає, а ціни на зерно на Санкт-петербурзькій біржі не роблять впливу на ринок через занадто низький обсяг торгів.
Росія є одним з найбільших постачальників зерна на світовий ринок, хоча в 2010 році через неврожай країна змушена була повністю відмовитися від експорту: мораторій був введений рішенням уряду.
У 2011 році експортні поставки поновилися, але Росії довелося знову завойовувати втрачені ринки збуту.
За даними Російського зернового союзу, з липня 2011 року по початок березня 2012-го експорт зерна з Росії становив 21,2 мільйона тонн, а в березні може збільшитися на 1,5-2 мільйона тонн.
В кінці 2011 року в уряді заявили, що, можливо, ухвалять рішення про введення мит на експорт зерна.