Зернотрейдерів попросили притримати пшеницю в Україні
Мінагрополітики порекомендувало зернотрейдерам обмежити експорт продовольчої пшениці.
Ця рекомендація буде діяти до середини квітня, коли в Україні вже буде чітко зрозуміла ситуація з урожаєм озимої пшениці, а також посівами ярої, пише "Дело".
До цього через несприятливі прогнози стану озимої групи трейдерів просять не торгувати зазначеної культурою.
"Ми закликаємо трейдерів, які укладають контракти, акуратно дивитися в найближчі 2 місяці, і пшеницю, яка є на ринку, не включати в перелік своїх інтересів", - сказав начальник департаменту розвитку і аграрного ринку Міністерства аграрної політики і продовольства Сергій Кваша.
Він запропонував компаніям зосередитися на постачання за кордон ячменю і особливо кукурудзи, якої в 2011 році зібрано рекордну кількість.
Як відзначають експерти, зернотрейдери і так не ризикували експортувати пшеницю, що ясно можна побачити через мізерні обсяги поставок цієї культури за кордон.
"Щомісячні обсяги - це 200-300 тис тонн, - говорить генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа. - Поставки могли б бути й більше, але в уряду є бажання підстрахуватися".
Правда, оголошення про купівлю пшениці поки дають багато зернотрейдерів, зокрема підрозділ Державної продовольчо-зернової корпорації "Хлібінвестбуд".
Станом на початок лютого Гідрометцентр прогнозував урожай пшениці в 2012 році на 20-30% менше врожаю 2011 року.
Зменшення врожаю обумовлене несприятливими погодними умовами - за словами начальника відділу агрометеорології Гідрометцентру Тетяни Адаменко, в результаті посушливої осені близько 70% озимих культур перед зимою перебували в незадовільному стані, а 30% взагалі не зійшли.
Експерти відзначають, що якщо фінальні результати збору пшениці все ж будуть вище прогнозованих, то надлишок пшениці на внутрішньому ринку призведе до обвалу цін на неї і навантаженні на інфраструктуру в частині зберігання.
На сьогодні з України експортовано близько 3 млн тонн пшениці.
Потенціал експорту оцінюється в 6 млн тонн.