Українська правда

Наливайченко: неправда, що наша ГТС нічого не коштує

21 січня 2012, 12:39

У відносинах з Росією і переговорах в енергетичній сфері українські політики повинні дотримуватися національних інтересів.

На цьому наголосив голова політради партії "Наша України" Валентин Наливайченко у прямому ефірі програми "Шустер LIVE" на Першому національному, повідомляє агентство УНІАН.

"Давайте не будемо переживати, як важко Росії. Давайте будемо відстоювати національні інтереси і добиватися, щоб їх поважала Росія. Перенесіть закупівлю газу на українсько-російський кордон і українська ГТС буде працювати на українську економіку", - сказав він.

Наливайченко також звернув увагу на важливість диверсифікації джерел енергії.

За його словами, влада досі не видала жодної ліцензії на видобуток в Україні сланцевого газу, хоча меморандум із американською стороною про спільні дії в освоєнні запасів сланцевого газу підписаний ще два роки тому.

Він підкреслив, що в разі підтвердження перспектив промислового видобутку в Україні сланцевого газу, Україна отримала б дуже серйозний важіль на переговорах з РФ щодо подальшого співробітництва в газовій сфері.

"Стосунки з Росією – це історія української політичної корупції. Саме через неї Україна досі не повернула мільярди Лазаренка, саме тому Україна не отримала туркменського газу", - сказав Наливайченко.

"Нам розказують, що наша ГТС нічого не варта. Це брехня. Українська ГТС має найбільші в Європі підземні газосховища, це стратегічний актив української економіки. А російські політики, яких власні громадяни вже охрестили шахраями та злодіями, дають хибну оцінку нашій ГТС. Вони до останнього будуть відстоювати несправедливу для нас ціну на газ", - заявив голова політради "Нашої України".

"Якщо українська влада так дбає про наш інтерес, нехай заведе енергоносії в рамки зони вільної торгівлі, а не здає Севастополь в обмін на уявні знижки. Скасування угод, і московських і харківських – можливе, адже ці угоди є невигідними і дискримінаційними", - наголосив Наливайченко.

транзит газу ГТС