Фонд порятунку Європи не чекає швидких грошей Китаю
Голова фонду порятунку Європи не чекає швидкої угоди з владою Китаю з питання інвестицій в Європейський фонд фінансової стабільності в рамках одного з двох варіантів його посилення до 1 трильйона євро з 440 мільярдів.
Про це заявив директор EFSF під час візиту в Піднебесну, передає Reuters.
Голова фонду Клаус Реглінг сказав також, що операція з порятунку Греції є винятковим випадком, і він не бачить необхідності повторення подібної схеми стосовно до інших країн.
"Ми всі знаємо, що Китаю необхідно інвестувати надлишки свого капіталу", - сказав Реглінг на прес-конференції, додавши, що Китай є постійним покупцем облігацій, випущених фондом EFSF.
Глава європейського фонду стабільності прибув до Пекіна на наступний день після того, як лідери єврозони в останній момент домовилися про заходи щодо стримування боргової кризи регіону.
Європейські лідери відчувають тиск, тому що ринки очікують від них узгодження всіх деталей плану скорочення боргу Греції і збільшення потужності фонду порятунку.
Інвестори хочуть знати, яким чином потужність фонду може бути підвищена до 1 трильйона євро.
Реглінг повинен був зустрітися з посадовими особами Центробанку і міністерства фінансів Китаю в п'ятницю.
Глава фонду порятунку сказав, що хоче почути, як EFSF може структурувати схеми інвестицій в проблемні країни ЄС, щоб залучити кошти азіатських партнерів.
Раніше цього тижня інша найбільша країна з економікою, що розвивається, Бразилія, виступила проти ідеї інвестування своїх коштів у держоблігації проблемних країн єврозони для підтримки стабільності фінансової системи регіону.
Мінфін Бразилії заявив, що Європа повинна сама вирішувати свої внутрішні проблеми.
Фонд EFSF поточним обсягом 440 мільярдів євро, створений у 2010 році і до цих пір використовувався для порятунку Португалії та Ірландії, здійснює діяльність, ґрунтуючись на гарантіях всіх держав-членів єврозони і залученні капіталу на міжнародних ринках за рахунок продажу облігацій.