МВФ приїхав міняти гроші на підвищення комунальних тарифів?
Директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко переконаний, що Україна не отримає черговий транш МВФ, якщо не підніме ціни на газ для населення.
На думку Устенка, ситуація в Україні та європейських ринках досить складна, тож Києву доведеться підлаштовуватися, аби отримати кредит, повідомляє Deutsche Welle.
"Чим швидше погіршуватиметься ситуація у світі, тим позиція України буде більш гнучкою і уряд погодиться на непопулярні заходи", - вважає він.
Разом з тим фінансист Ерік Найман впевнений, що МВФ своєю непохитною позицією може підштовхнути Київ в обійми Москви.
"Україна буде брати кредити в рублях і більше інтегруватися з Росією. Це неправильне рішення МВФ – не давати гроші України", - прокоментував Найман.
За його словами, Фонд може розглядати питання виділення траншу не тільки з економічної точки зору, а й з політичної.
Через фінансову кризу в Європі для України гроші МВФ залишилися чи не єдиним кредитним ресурсом. Приблизно 3-4 мільярди доларів, які Україна сподівається отримати до кінця року прирівнюється до 2-3% ВВП України.
"Отримання траншу автоматично зніме ці девальваційні очікування в Україні", - припускає Найман.
Директор Інституту трансформацій суспільства Олег Соскін переконаний, що Міжнародний валютний фонд не надасть Україні гроші за кредитом, оскільки Україна є найбільшим боржником МВФ у світі після Румунії та Греції.
За його словами, уряду потрібно припинити збільшувати державний борг. На сьогодні, за словами експерта, зовнішній борг України становить 128 мільярдів доларів, а до кінця року Україні потрібно виплатити МВФ 220 мільйонів доларів.