Фірташ безкоштовно експлуатує державні об'єкти
ЗАТ "Кримський титан" досі використовує Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат і Вільногірський гірничо-металургійний комбінат без договорів оренди.
Про це заявив голова Фонду держмайна Олександр Рябченко, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".
"Ми, звичайно, хочемо, щоб вони сплатили всі борги. Принаймні, зафіксувати, що вони нам їх починають сплачувати і хотіли б оформити договір оренди на ці ГЗК, бо там на місяць приблизно десь 6 чи 7 мільйонів гривень" , - сказав він.
"Вони ж не платять, тому що справа розглядається в суді. Це нам не вигідно", - додав глава ФДМ.
Рябченко сподівається, що конфлікт навколо об'єктів вирішиться в поточному році. У той же час він відзначив, що питання постійно обтяжується судовою тяганиною.
Як повідомлялося, Іршанський ГЗК і Вільногірський ГМК забезпечують сировиною "Кримський титан".
У вересні 2009 року постановою уряду затверджено рішення створити державні підприємства на базі ІГЗК і ВГМК, включивши їх до держхолдингу "Титан Україна".
У свою чергу, "Кримський титан", що входить до Group DF Дмитра Фірташа, вимагав пролонгувати договір оренди ІГЗК і ВГМК. Конфлікт держави і ЗАТ навколо об'єктів перейшов у судову площину.
Крім цього, у підприємств Фірташа виник ще ряд конфліктів з попереднім урядом України.
Після зміни уряду країни конфлікти були врегульовані, а колишні керівники з OstChem Group, що об'єднує хімічні активи Фірташа, очолили "Титан Україна", "Сумихімпром" і казенне підприємство "Запорізький титаномагнієвий комбінат" (ЗТМК).
"Титан Україна" управляє ВАТ "Сумихімпром", ДАК "Титан" (володіє 50% +1 акція "Кримського титану"). До його складу також планується включити ЗТМК після реорганізації його у ВАТ.
Фірташ публічно заявив про бажання створити спільно з державою вертикально інтегровану компанію в титановій галузі і отримати в ній контроль.