Українські готелі приєднають до Hotelstars Union
Більшість українських готелів не володіють жодними сертифікатами відповідності.
Проте, відповідно до законодавчих змін, внесених до закону "Про туризм", передбачена обов'язкова категоризація українських готелів вже з січня 2012 року, передає Deutsche Welle.
У Держслужбі туризму і курортів схиляються до запровадження європейської системи стандартизації Hotelstars Union, яка діє останніх три роки у більшості європейських країн і дає більш об'єктивну оцінку послуг, котрі надають готелі, заявив заступник відомства Дмитро Заруба.
Реалії такі, що менше 10% українських готелів - сертифіковані і мають відповідні документи Держспоживстандарту, решта самі визначили свою "зірковість", не маючи на це жодних дозволів, але є і такі, що взагалі цим не переймаються, розповів в інтерв'ю DW експерт готельної справи Іван Лунь.
"Відтак, якість послуг, які вони надають, далека від встановлених Україною, а тим паче від європейських стандартів, а от ціни - ринкові. Проблема у тому, що власники готелів від початку будівництва об'єкту не одразу визначаються із категорією, а вже згодом виставляють собі "зірочки", зазначив експерт.
На думку Луня, саме обов'язковість категоризації змусить готелярів покращити якість послуг готельної інфраструктури, адже зараз іноземний споживач часто залишається ошуканим.
Бо на інтернет-сторінці він бачить одну картинку, а насправді надані послуги далекі від загальноприйнятих європейських стандартів.
Можливо, після цього іноземець більше не захоче їхати не те що до цього готелю, але й в Україну в цілому, каже експерт.
І додає, позитивних зрушень у сфері надання готельних послуг можна реально чекати із запровадженням обов'язкової категоризації за європейської системою стандартів та належного державного контролю.
Процедура отримання категорії не є витратною, і навряд чи тут діють якісь корупційні схеми, розмірковує фахівець готельної справи, причиною нехтування радше є "необов'язковість" категоризації.
Європейську систему стандартизації, до запровадження якої нині схиляється Держслужба туризму і курортів (Hotelstars Union), Лунь вважає на сьогодні найбільш прогресивною.
Експерти прогнозують, що після впровадження обов'язкової категоризації готельний сегмент в Україні поділиться, і найбільше бракуватиме номерного фонду середньої ланки - номерів у трьохзіркових готелях, а переважатимуть пропозиції "чотири і дві зірки".
Наразі, через реорганізацію у Держслужбі туризму, комісію, яка визначала категорію готелів, ліквідовано. Нової ще не створено.
І чимало готелів очікують у черзі на отримання сертифікату відповідності. Особливо активно у цей процес включилися готелі Криму.