У Києві встановлять 4 місцевих податки
Столична влада має намір встановити чотири місцевих податки та збори з 2012 року.
Відповідний проект рішення винесено на засідання сесії Київради 23 червня, повідомив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.
За його словами, цим рішенням пропонується встанови податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, туристичний збір, збір за місце для паркування транспортних засобів та збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.
"На сьогодні туристичний збір сплачує 115 юридичних осіб, торговий патент сплатило 4848 юридичних та 1161 фізичних осіб. Платниками єдиного податку є 14 тисяч 315 юридичних осіб та 79 тисяч 401 фізична особа-підприємець", - сказав Крамаренко.
За його словами, завдяки місцевим зборам планується залучити у 2012 році близько 70 мільйонів гривень та 228 мільйонів від єдиного податку.
Чиновник додав, що ставку туристичного збору для громадян України та іноземців, які прибувають на територію Києва, пропонуються встановити на рівні 1% від вартості усього періоду проживання за вирахуванням податку на додану вартість.
Збір за місце для парковки пропонується брати від 0,03% до 0,05% (залежно від територіальної зони міста) за 1 квадратний метр площі земельної ділянки.
Ставку податку на нерухоме майно, відмінне від землі, пропонується встановити на рівні 1% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. м для квартир, площею до 240 кв. м та будинків до 500 кв. м, та 2,7% - для квартир більше 240 кв. м та будинків більше 500 кв. м.
Ставка збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності (торгівля, надання платних побутових послуг, діяльність пунктів обміну валют, діяльність у сфері розваг) встановлюється в межах від 0,08 до 0,4 розміру мінімальної заробітної плати на місяць.
Крім цього, на певні види діяльності Податковим кодексом встановлюються підвищені ставки збору.
Наприклад, за торгівлю валютними цінностями на календарний місяць становить 1,2 розміру мінімальної зарплати, за діяльності у сфері розваг на квартал становить у розмірі мінімальної заробітної плати, а за деякими видами (кегельбан, боулінг тощо) збільшений у 2 рази.