Експерти закликають не купувати алкоголь в інтернеті
Державне підприємство "Укрметртестстандарт" закликає українців не купувати алкогольну продукцію в інтернет-магазинах до новорічних і різдвяних свят.
Про це на прес-конференції сказав начальник науково-дослідного центру випробування продукції ДП "Укрметртестстандарт" Володимир Семенович, повідомляє агентство "Українські новини".
"Закликаємо споживачів не купувати алкогольні продукти в інтернет-магазинах... вони для цього не призначені", - сказав він.
Семенович нагадав, що за східним календарем настає Рік кролика або кота, і астрологи рекомендують, щоб на новорічному столі обов'язково були рибна продукція, курятина й багато овочів.
"Але як би там не рекомендували астрологи, починають із алкоголю, традиції є традиції", - підкреслив при цьому він.
Так, за результатами дослідження, зокрема, коньяків Hennesi X.O., Remy Martin X.O. Excellence і віскі Hankey Bannister, попередньо вилучених з інтернет-магазину Державною податковою інспекцією Шевченківського району Києва, у напоях було виявлено денатуровані добавки й домішки хімічних речовин, які не характерні для спирту ректифікованого.
"До коньяків або віскі ці продукти не мають жодного відношення, це спирти з денатурованими добавками, перевищення є і за вмістом ацетону, і за іншими хімічними компонентами... Це явний фальсифікат", - сказав керівник дослідницького центру.
Він зазначив, що такими фальсифікованими продуктами дуже легко отруїтися.
Зі слів Семеновича, краще не чекати останнього дня року з придбанням алкоголю, а також інших продуктів до новорічного столу, а купити їх заздалегідь у великих супермаркетах, великих магазинах, де можна роздивитися упаковки товарів, у разі необхідності попросити сертифікати відповідності, а також одержати чек на товари.
Крім того, Семенович повідомив про результати перевірки лососевої ікри, яка також дуже популярна до новорічних свят.
Так, він зазначив, що з перевірених науково-дослідним центром випробування продукції зразків жоден не відповідав українським вимогам у частині якості та безпеки - основна невідповідність за вмістом і наявністю консервантів.
Зокрема, перевірці підлягала ікра горбуші 1 сорту та ікра нерки 1 сорту під ТМ Salmonica, ікра горбуші 1 сорту й ікра кети 1 сорту ТМ "Камчадал" російського виробництва.
"Тому виникає питання, а де ж взяти нормальну ікру? Це дійсно проблема, як ви бачите за результатами наших випробувань", - резюмував керівник дослідницького центру.
Також Семенович закликав українців не купувати до новорічного столу готові фабрикати, наприклад, салати, у торговельних мережах, а готувати їх у домашніх умовах.