Українська правда

Зернотрейдери будуть судитися з державою

16 листопада 2010, 12:07

Зерноторгові компанії, що подали заявки, але не отримали квот на експорт зерна, розглядають можливість оскарження в судах дій держави.

Про це заявив президент Української зернової асоціації (УЗА) Володимир Клименко, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Трейдери розглядають можливість оскарження в судах розподіл квот і не тільки в українських судах", - сказав він.

За словами Клименка, квоти не отримали такі великі міжнародні компанії, такі як Kargil, Louis Dreyfus, Topfer, Nobel.

Він пояснив, що компанії не отримали квоти через те, що Міністерство аграрної політики не видало ним висновку про наявність зерна і можливості його експорту, які необхідні для подачі заявки на отримання ліцензії.

Клименко уточнив, що, згідно із затвердженою процедурою розподілу квот, такі висновки видає Мінагрополітики.

"На нашу думку, Мінагрополітики свою функцію не виконало", - констатував він.

Президент УЗА також повідомив, що напередодні МінАПК почало видавати компаніям, які не отримали квоти, висновки про наявність зерна від 12 листопада.

У той же час він нагадав, що спеціально створена комісія при Міністерстві економіки 12 листопада вже розподілила квоти на експорт зерна між компаніями.

За даними Клименка, Україна з початку маркетингового року 2010-2011 експортувала більше 2 мільйонів тонн ячменю, 2,1 мільйонів тонн пшениці і 0,53 мільйона тонн кукурудзи.

Як підкреслив президент УЗА, асоціація залишається на своїй позиції щодо недоцільності квотування експорту зерна.

При цьому він висловив думку, що обмеження експорту зернових, особливо кукурудзи, негативно позначається на внутрішньому ринку.

"Торгівля кукурудзою стоїть, елеватори переповнені, урожай на полях не зібраний", - сказав він.

Як повідомлялося, Мінекономіки оголосило про початок прийому з 16 по 30 листопада заявок на отримання ліцензії на експорт кукурудзи в рамках нерозподіленого експортної квоти, що становить 518 тисяч тонн.

зерно АПК