Міністри ЄС побачили труднощі в переговорах з Україною про вільну торгівлю
Міністри закордонних справ Чехії, Польщі та Швеції визнали факт існування значних труднощів у ході переговорів з Україною щодо підготовки угоди про поглиблену та всеохоплюючу вільну торгівлю (DCFTA).
При цьому вони впевнені, що Україна повинна ставитися до умов, що висуваються ЄС, як до "пакету необхідних реформ", пише видання "Дзеркало тижня".
"Глухий кут у переговорах щодо DCFTA виключає можливість подання нових пропозицій для співпраці східним партнерам ЄС. Це також утримує деякі західні країни від позитивного контакту зі Сходом і завдає шкоди нашій позиції у бесідах з партнерами із ЄС щодо співпраці Євросоюзу з Україною, - пишуть дипломати в листі голові українського МЗС Костянтину Грищенку.
На думку міністрів закордонних справ Польщі, Чехії та Швеції Радослава Сікорського, Карела Шварценберга і Карла Більдта, DCFTA не має розглядатися як окрема угода, оскільки вона є невід'ємною частиною Угоди про асоціацію України з ЄС.
"До DCFTA слід ставитися як до пакету необхідного законодавства та реформ, який Україна повинна прийняти, а не вести з цього приводу переговори", - впевнені автори листа.
На їхню думку, DCFTA сприятиме зростанню інвестицій, як внутрішніх, так і іноземних, а також інтегрує Україну у спільний ринок ЄС і стане наступним кроком після вступу до СОТ до її інтеграції у світову економіку.
"Поруч із розширенням торгових та ділових відносин між ЄС та Україною та наданням українським виробникам 500 млн. європейських споживачів, DCFTA також зміцнить положення України стосовно третіх країн", - прогнозують європейські міністри.
За інформацією джерел видання, під час наступного візиту президента Віктора Януковича до Брюсселя однією з головних тем буде пошук компромісу, пов'язаного з переговорами щодо підготовки угоди про зону вільної торгівлі.