МВФ назвав умови поновлення співпраці з Україною
Умовою відновлення співпраці України з МВФ є зміцнення фіскальної стабільності та ухвалення держбюджету з дефіцитом до 6% ВВП.
Про це заявила перший заступник глави адміністрації президента Ірина Акімова за підсумками зустрічі з місією МВФ у середу в Києві.
"Названо три галузі для продовження співпраці. Це зміцнення фіскальної стабільності, і тут найголовніше - ухвалення реалістичного бюджету із загальним дефіцитом не більше 6%," - сказала вона.
На думку Акімової, це завдання "дуже напружене", але для уряду підсилу.
Крім того, вона зазначила, що ще однією умовою є завершення рекапіталізації банків, забезпечення в середньостроковій перспективі хороших макропоказників, у тому числі щодо інфляції.
"МВФ зробив особливий наголос на тому, що за показниками інфляції Україна зараз передова країна у світі після Аргентини", - підкреслила вона.
Акімова також зазначила, що сторони обговорили питання, чи може бути продовжена співпраця з МВФ у рамках старої програми. За її словами, це питання ще буде обговорюватися.
Акімова і присутній на зустрічі віце-прем'єр Сергій Тігіпко ознайомили місію МВФ з перспективами ухвалення бюджету, зазначивши при цьому, що "президент і уряд бачать проблему зменшення бюджетного дефіциту і готові активно працювати в цьому напрямку".
Акімова також повідомила про те, що місія МВФ працюватиме в Україні 2 тижні, після чого завершить звіт з оцінки фінансової ситуації в країні.
Відповідаючи на запитання, про яку суму чергового траншу для України йдеться, вона зазначила, що це питання на зустрічі не обговорювалося.
"Для України важливо швидко відновити відносини з МВФ і швидко отримати черговий транш, який потрібен і як сигнал для всіх інвесторів, і для фінансування питань, пов'язаних зі стійкою монетарною політикою", - сказала вона.