Через 20 років нафта подорожчає більш, ніж удвічі?
Обсяги споживання енергії у всьому світі неминуче зростатимуть, якщо міжнародна спільнота не вкладе найближчим часом спільну для всіх угоду про захист клімату.
Такий прогноз міститься у черговому щорічному звіті Міжнародної енергетичної агенції, повідомляє Deutsche Welle.
Відповідно до звіту, впродовж наступних п'яти років обсяги спожитої у світі енергії щорічно зростатимуть на 2,5%.
Такі традиційні енергоносії, як, наприклад, нафта, надалі залишатимуться основним джерелом енергії. У період з 2007 по 2030 рік вони складатимуть три чверті обсягів використаної енергії.
За розрахунками агенції, якщо попит на нафту щороку зростатиме на один відсоток, вже 2030 року денний видобуток "чорного золота" досягне найвищої позначки і становитиме рекордні 105 мільйонів барелів. Для порівняння - 2008 року щоденно видобували 85 мільйонів барелів за день.
Відповідно зросте й ціна на нафту, прогнозують експерти Міжнародної енергетичної агенції.
Провідний економіст МЕА Фаті Біроль зауважує, що до 2015 року нафта коштуватиме 100 доларів за барель, а до 2030 року подорожчає аж до 190 доларів. Нині ціна нафти становить близько 79 доларів за барель.
Міжнародна енергетична агенція, яка консультує 28 країн світу в питаннях енергетичної політики, вбачає вирішення ситуації у підписанні міжнародною спільнотою відповідної домовленості про захист клімату у грудні 2009 року в Копенгагені.