В Україні з'явиться Торгова палата Німеччини
Найближчими місяцями в Україні відкриється Торгова палата ФРН, а також відбудеться декілька візитів і конференцій, присвячених економічному та інвестиційному співробітництву двох країн.
Про ці розповів міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус, який супроводжує прем'єр-міністра Арсенія Яценюка в ході візиту урядової делегації у Берлін 1-2 квітня, передає "Укрінформ".
"Домовилися з німцями, що в найближчі терміни зробимо Торгову палату німецького бізнесу в Києві", - повідомив Абромавичус.
Німецькі партнери розраховують, що таке представництво буде відкрите до кінця року, але глава Мінекономрозвитку пообіцяв: з боку його відомства "усе буде налагоджено до кінця травня", і, можливо, на початку літа структура почне працювати.
Абромавичус поінформував, що напередодні в ході переговорів канцлер ФРН Ангела Меркель запропонувала скликати в липні в Німеччині "великий форум німецького бізнесу, де українські міністри і прем'єр могли б представити поліпшення інвестклімату, реформи".
Абромавичус висунув зустрічну пропозицію: після форуму ряд міністрів роз'їдеться по регіонах - Штутгарт, Гамбург, - "тому що німецька економіка дуже сильно диверсифікована щодо регіонів".
Крім того, німецькі колеги запросили українських партнерів відвідати декілька так званих кластерів в Німеччині, щоб щось схоже зробити в Україні.
"Кластер-менеджмент - це не ВЕЗ, не індустріальні парки, через які в Україні історично розкрадалися державні кошти, це просто одне "вікно" на допомогу тим, хто працює в якомусь географічному місцезнаходженні", - пояснив міністр.
З географічної точки зору велика частка німецького бізнесу сконцентрована у Львівській, Івано-Франківській областях, близько до кордону.
"Там зосередилися ті, хто працюють на так званій толлінговій системі: імпортують компоненти з Європи, роблять додану вартість в Україні і експортують назад", - розповів Абромавичус.
За його словами, на даний момент це становить, зокрема, щодо автоіндустрії, 20% усього експорту в Німеччину від України, і ці партнери готові більше інвестувати.
Водночас зазнають труднощів ті, чиї підприємства опинилися на тимчасово окупованій території.
Це відноситься, зокрема, до потужностей цементного заводу HeidelbergCement, одного з найбільших виробників цементу у світі. "У нього два заводи на нашій території і один на тимчасово окупованій, звичайно через це є проблеми", - пояснив міністр.
Серед інших проблем, з якими стикаються німецькі бізнесмени, він назвав проблеми з купівлею валюти при імпорті товарів, а також з мобілізацією співробітників для відправки в АТО.