Україна запропонувала кредиторам комбінацію заходів із реструктуризації боргу
Україні запропоновано значний обсяг фінансової допомоги по лінії Міжнародного валютного фонду і від інших кредиторів, проте країні буде потрібний додатковий обсяг коштів із зовнішніх джерел.
Про це заявила в інтерв'ю Financial Times міністр фінансів України Наталія Яресько, пише "УНІАН".
"Цих коштів вистачить, щоб стабілізувати банківську і фінансову систему, але надалі нам потрібний додатковий пакет допомоги, - сказала міністр. - Це має бути інвестиційна допомога, яка змусить економіку запрацювати".
Яресько подякувала за вже надану підтримку уряди країн Великої сімки та міжнародних кредиторів, проте звернула увагу на те, що Україна сьогодні зіткнулася з найскладнішими історичними викликами.
"Ми, за великим рахунком, один на один протистоїмо агресору", - сказала Яресько. Вона підкреслила, що ситуація на сході України - це найголовніший ризик для макроекономіки. "Режим припинення вогню - дуже хиткий, але ми сподіваємося, що наші кредитори зрозуміють це", - зазначила міністр.
Вона звернула увагу, що зараз Мінфін веде непрості переговори про реструктуризацію боргу.
"Реструктуризація - це єдине рішення, яке дасть змогу впоратися з борговим навантаженням", - зазначила Яресько, додавши, що Україна пропонує кредиторам комбінацію заходів, включаючи скорочення купонних виплат за бондами і скорочення номіналу паперів.
Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) загальним обсягом 17,5 млрд дол. терміном на 4 роки. Перший транш у рамках нової програми в 5 млрд дол. отримано 13 березня. Ще близько 7,5 млрд дол. можуть прийти в Україну по лінії ЄБРР, Світового банку і Європейського інвестиційного банку.
Крім того, Україна почала переговори з реструктуризації заборгованості в обсязі 15 млрд дол. при загальному обсязі боргу в 70 млрд дол.