Комітет Конгресу США схвалив скасування поправки Джексона-Веніка
Комітет Палати представників Конгресу США з доходів і видатків у четвер більшістю голосів схвалив "Акт 2012 про скасування поправки Джексона-Веніка щодо Росії та Молдови".
Як зазначається в документі, основна мета законопроекту - "поширити ... нормальні торговельні відносини ... на продукти з Російської Федерації та Молдови і вимагати звітності щодо виконання Російською Федерацією зобов'язань, взятих на себе при вступі до Світової організації торгівлі", передає DT.UA.
Паралельно в Конгресі розглядається законопроект щодо "списку Магнітського", який передбачає, зокрема, заборону на в'їзд в США чиновникам, причетним до порушень прав людини.
Раніше Комітет Сенату з фінансів висловився за скасування поправки Джексона-Веніка, одночасно ухваливши посилити контроль за виконанням Росією вимог СОТ.
Тим часом Палата представників наклала заборону на співпрацю Пентагону з "Рособоронекспортом" після того, як Росія (разом із Китаєм) блокувала прийняття Радою безпеки ООН запропонованої західними країнами резолюції щодо Сирії.
Як відомо, поправка Джексона-Веніка була прийнята конгресом у 1974 році і вводила обмеження на торгівлю з СРСР.
Причиною прийняття поправки стала відсутність у Радянському Союзі свободи еміграції.
Зараз поправка формально продовжує діяти щодо Росії.
З 1989 року США щорічно вводили мораторій на дію поправки, однак Конгрес офіційно її не скасовував.