Українська правда

Китайська Baidu анонсувала запуск нової мовної моделі ШІ

Олексій Павлиш — 29 травня 2023, 14:10

Акції китайської Baidu Inc. зросли в Гонконзі після того, як засновник компанії, мільярдер Робін Лі, заявив, що незабаром компанія запустить нову версію великої мовної моделі (LLM), на основі якої працює її аналог ChatGPT

Про це пише Bloomberg.

"Акції зросли на 6% до того, як їх обвалили, оскільки головний виконавчий директор Лі заявив, що модель буде використана для модернізації технології, що лежить в основі набору продуктів штучного інтелекту, в тому числі схожого на ChatGPT бота Ernie Bot. Інші акції платформ з ШІ, включаючи SenseTime Group Inc. і Meitu Inc., виросли щонайменше на 3% кожна", - пише агентство.

Цього року акції Baidu росли і падали, оскільки ралі, викликане ажіотажем напередодні запуску демо-версії Ernie в березні, змінилося розчаруванням. Остання розробка, в разі успіху, може додати імпульсу акціям і допомогти компанії скористатися новим глобальним ажіотажем навколо штучного інтелекту після несподівано високого прогнозу доходів Nvidia Corp.

"Інвестори чекали новин про Ernie Bot. Крім того, в понеділок, після хороших результатів Nvidia, ажіотаж навколо ШІ поширився на китайські ринки", - сказав Стівен Люн, виконавчий директор UOB Kay Hian. У п'ятницю ринки Гонконгу були закриті.

Навіть незважаючи на зростання в понеділок, акції Baidu впали більш ніж на 25% з лютневого максимуму, оскільки її чат-бот - перша відповідь Китаю на ChatGPT - не виправдав високих очікувань.

Китайський інтернет-гігант дебютував з Ernie Bot за допомогою декількох попередньо записаних відео в березні, не виправдавши очікування демонстрації в реальному часі, а пізніше відклав прес-брифінг, на якому планувалося показати, як чат-бот буде інтегрований в хмарні обчислення. Інвестори також поставили під сумнів здатність Baidu запустити модель штучного інтелекту китайською мовою.

Наразі бот Ernie Bot доступний лише для обраних користувачів. Китайські регулятори заявили, що будь-які послуги зі створення штучного інтелекту потребуватимуть їхнього схвалення перед тим, як з'являться на найбільшій в світі інтернет-арені.

Читайте також: 

Корифей Кремнієвої долини: історія "батька" ChatGPT Сема Альтмана

Війна чат-ботів. Як ChatGPT похитнув гегемонію Google

GPT-4 більший і кращий за ChatGPT, але OpenAI не пояснює, чому. Що відомо про нову модель?

Економічна правда

штучний інтелект Китай