Українська правда

Американська Baker Hughes розриває сервісні угоди щодо СПГ-проєктів у РФ – ЗМІ

Олексій Павлиш — 16 червня 2022, 09:35

Американська нафтосервісна компанія Baker Hughes припиняє обслуговування всіх російських проєктів щодо скрапленого газу.

Про це пише "Комерсант" із посиланням на джерела серед російських контрагентів компанії.

Зокрема, компанія відкликає сервісних інженерів з проєктів "Сахалін-2" "Газпрому" і "Ямал СПГ" НОВАТЕКу, а також проєктних інженерів з "АРКТИК СПГ-2" НОВАТЕКу, що будується.

Зазначається, що Baker Hughes припиняє відвантаження для останнього проєкту обладнання, у тому числі газових турбін. Від цих поставок безпосередньо залежать терміни завершення будівництва першої лінії "Арктик СПГ-2".

За словами співрозмовників, фактично це ставить під питання подальшу експлуатацію та пусконалагодження іноземного обладнання, а також унеможливлює постачання запчастин для його ремонтів.

"Американська компанія розриває угоди попри те, що прямих санкційних обмежень на сервіс та постачання газових турбін до РФ немає (заборонено укладання нових контрактів), а "Газпром" і НОВАТЕК не перебувають під прямими санкціями США або ЄС", - пише газета.

Завершення будівництва першої лінії "Арктик СПГ-2" на 6,6 млн тонн зараз безпосередньо залежить від постачання газових турбін Baker Hughes - LM9000.

Усього на першу лінію має бути поставлено сім турбін (частина на процес виробництва ЗПГ, частина - на генерацію електроенергії), але, за даними видання, НОВАТЕК поки що відвантажено лише половину машин. Замінити це обладнання зараз, по суті, нема чим: у РФ аналоги не випускаються, а лінії з виробництва СПГ вже спроектовані під LM9000.

У НОВАТЕК на запит газети про можливу затримку введення першої лінії "Арктик СПГ-2" та про кількість отриманих машин не відповіли.

У "Сахаліна-2" (у "Газпрому" 50%+1 акція) укладено довгостроковий сервісний контракт на обслуговування чотирьох турбін Frame 7EA (використовуються в технологічному процесі, потужність - 90 МВт) та п'яти турбін Frame 5 (25 МВт, для генерації енергії ). У проєктній компанії Sakhalin Energy на запит не відповіли.

Нагадаємо:

У березні Baker Hughes заявила, що зупиняє інвестиції в Росії.

Економічна правда

"Економічна правда" тепер у Telegram. Ми відстежуємо, як швидко падає путінський режим, і які компанії приєднуються до бойкоту агресора. Підписатися можна тут

газ Росія США